| xFaith a întrebat:

Cum pot trece printr`o despartire dureroasa?
dupa 4 zile in care nu am mancat, mai nimic, nu am dormit mai deloc, am fumat intr-una. am slabit, am ameteli, am cearcane, plang intr-una. sunt daramata, trista, distrusa.
Am stat cu el 1 an si 4 luni. a fost PRIMUL baiat din viata mea. Iar el s-a despartit de mine din cauza unui vecin de-al meu. ( am mai postat 2 intrebari legate de aceasta intrebare ).
Mi-am calcat pe inima, l-am sunat, l-am implorat plangand. ii spune-am ca vreau sa se intoarca la mine, ca nu poate renunta asa usor, ca nu ma poate lasa balta.
El mi-a raspuns: lasa-mi timp sa ies sa ma distres, iar apoi te sun si daca vrei ca eu sa ma impac cu tine. ne vedem decat de 3 ori sau de 2 ori pe saptamana. ( inainte noi ne vedeam in fiecare zii,. ) ma lasi sa ies cu cine vreau cand vreau, o sa dau cereri de prietenie si o sa confirm cereri pe fb la fete, fara ca tu sa comentezi...
Si nu stiu ce sa fac... inima il vrea inapoi. dar daca accept conditiile astea ma voi simtii la fel.
Vecinul ala... pune postari pe fb cu el. ba ca sunt in oras, ba la o cafenea. ca sa imi faca in ciuda.
Vecinul ii baga multe in cap de mine. sad.

Acum incerc sa fac urmatoaele lucruri : sa iau bacul, sa imi iau permisul, sa ma angajez, sa imi fac o mica schimbare de look. si poate. o minune va face ca el sa fie din nou cu mine, si sa lase relatia cu acel vecin la o parte. pentru ca din cauza vecinului meu ne-am despartit.
Un sfat de la voi este bine venit!

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Baiatul asta nu merita nici lacrimile, nici atentia ta. fa ce ti-ai propus si spera ca ai sa gasesti un bait demn de tine, care nu pune urechea la ce zic vecinii si nu -si paraseste iubita pentru a se duce si a se distra cu prietenii si a agata gagici. cauta un alt baiat care sa te respecte si sa te doreasca, nu un idiot ca asta(fara suparare).
daca mai tragi mult de el si stai pe capul lui doar tu ai sa ai de suferit. el nu te mai iubeste asa cum crezi tu si... daca dragostea a trecut... acum nici respect nu mai are pentru tine(ca ti-a zis in fata ca el vrea sa cunoasca pe altele, dar daca tu insisti sa-i oferi dragoste fara sa faci urat cat el cauta pe alta, nu-l deranjeaza).

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca nu te merita, esti prea buna pentru el si iarta-ma dar ar ar insemna ca nu tii deloc la propria ta persona si la demnitatea ta de femeie dacal lasi sa se mai poarte asa cu tine.Despartete de el(si sufleteste), fa ceea ce tiai propus si btreci peste asta.Ce daca a fost primul baiat din viata ta? daca nu te respecta e clar ca nu te mai iubeste si nu cred ca o va mai face daca ti-a spus in fata ca vrea altele.Gasesteti pe altcineva dupa ce vei trece peste asta si fii mai atenta in noile relatii.Iar acum daca nu ai pe cineva sa-ti ofere sprijin in aceste momente du-te la psiholog nu sta inchisa in tine ca niui bine.Iti doresc din suflet sati revii si sa fii fericita!

| Mikhtarian a răspuns:

Ai o problema pshica, nu e din rautate, dar starea ta de sanatate nu suna deloc bine.
Eu personal, la despartiri, sufar da..caci sunt om, dar spun ca totul trece.

| raresbarbier a răspuns:

Du-te la psiholog.

| beautifullie a răspuns:

Incearca sa te axezi pe problemele pe care le ai. E foarte grea o despartire, mai ales cand pare ca vine fara motiv concret. Ia-ti bacul, permisul. Si da-i timp sa se gandeasca, poate realizeaza ce-a pierdut. Ar fi o naivitate din partea ta sa va impacati acceptand conditiile lui. Aia nu mai e relatie si sigur o sa se sfarseasca mai rau ca acum. Bafta!

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Uita de el, nu te merita, cauta un baiat la fel ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| bimbish a răspuns:

E foarte bine ceea ce ti.ai propus! insa nu te mai gandi la el..nu merita asta.e clar ca nu te iubeste cu adevarat atata timp cat ti.a impus conditiile alea.o sa vezi ca timpul le rezolva pe toate.o sa te obisnuiesti cu ideea astea si o sa fie totul binehappy.o sa vezi ca mai tarziu o sa apara si baiatul care sa te merite si sa te faca fericita.nu mai suferi dupa el!