| elenutza a întrebat:

Sunt prietena buna cu un coleg de clasa. El sta in banca din fata mea.Mereu vorbim prin mesaje, iar la scoala suntem cei mai buni prieteni! Uneori el are toane si nu are chef sa vorbeasca cu nimeni. El este foarte glumet si ma face mereu sa rad in pauze.Cand face o gluma care ma supara incearca imediat sa ma impace facandu-ma iar sa rad! Eu m-am indragostit de el si vreau sa-i dau de inteles dar nu stiu cum! Toata ziua sta pe langa mine si nu ma scapa din vedere. Daca vorbesc mai mult cu un alt baiat si pe el nu il bag in seama il apuca acele toane de care am vorbit si mai sus.Si el este foarte timid, ca si mine! Spuneti-mi cum sa fac sa aflu daca ma place...astept cat mai multe raspunsuri atat de la fete cat si de la baieti! Please...help!

Răspuns Câştigător
| ana_9381 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie cand eram cls a 5.eu te sfatuiesc sa nu ii sp ca il iubesti insa dai de inteles.zambeste la el, i-ai apararea mereu si cel mai important fi tu insasi.nu incerca sa te schimbi.fi exact asa cum esti acum.si ai grija ca nu cumva ca acest baiat sa vrea doar sa fiti prieteni

2 răspunsuri:
| simona24 a răspuns:

Hmmmm... dragostea asta...incearca sa ii aflii id'ul si sa vb cu el pe mess, virtual timiditatea dispare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca si el este indragostit de tine... daca zici ca nu te pierde din vedere dar poti sal intrebi de cine ii place si daca zice ca te place ii spui ca si u esti de el si poate poate .se intampla ceva