| lipici a întrebat:

Sunt prietena lu lipici, azi tocmai am intretinut relatii sexuale cu un baiat, el 15 ani eu tot 15 ani si cand i-a venit sa se termine a scos-o din mine si si-a dat drumu si dupa aia din greseala a atins cu penisu aceea zona a lindicului si eu m-am dus repede si m-am spalat, credeti ca pot sa raman insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata din cauza lichidului preejaculator care a ajuns in vaginul tau in timpul contactului sexual neprotejat. Riscul este intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual in acre te gaseai. la asta se adauga risc suplimentar daca a ajuns si sperma pe vulva ta. Spalatul nu are absolut nici o valoare contraceptiva.

| Alex_1359 a răspuns:

Prietena lu lipici(iubita) sau doar (amica)?happy si daca esti iubta lui baiatu ala e lipici nu?thinking in fine happy nu ai cum sa ramai insarcinatatongue parerea meathinking si eu am facut chestia asta de cateva ori happy dar nu a ramas insarcinata persoana respectiva

| kiketa a răspuns:

Ca sa poti ramane insarcinata spermatozoidul trebuie sa ajunga la ovul.

| jeolix a răspuns:

Nu consider ca este o prblema.atat timp cat va ti protejat, dar va sfatuiesc ca de alta data sa fiti mai atenti.bafta:d