| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prima lui dragoste si prima fata din viata lui la fel si el pentru mine! Isi impune ca nu ma mai iubeste, a plecat in strainatate dupa doi ani de relatie obligat fiind sa plece de parinti, ajuns acolo mi-a spus ca mai mult decat prieteni nu vrea sa fim el mi-a zis ca m-a iubit si ma iubeste dar asta se va schimba de acum va incerca sa ma uite si asa sa fac si eu.Nu are incredere in mine spune ca nu sti el ce fac aici si i-am spus ca poate afla dar nu el o tine pe a lui. Mi se pare ca face asta din gelozie i-am spus ca am sal astept dar el nu ma crede. Ce parere aveti de ce vrea asta? Pe mine ma doare enorm si las astepta oricat ar fi nevoie.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca si-a pierdut increderea in tine lasa-l impace ca o sa-i para rau mai tarziu. Oricum ai timp in viata sa cunosti alt om care te va iubi.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca el nu stie, nici dupa 2 ani, ce simte pentru tine.
Probabil despartirea e chiar solutia,pentru ca el nu are incredere in tine, dar nici in el.

Depinde si daca mai revine in tara, si cand...Nu merita sa astepti ani de zile dupa un baiat care neaga relatia.

Vorbeste serios cu el si hotarati ce vreti sa faceti.Si el sufera, probabil, foarte mult ca nu mai e langa tine.Intelege-i si tu ''toanele'' astea deocamdata.

| coliflor a răspuns:

Dragostea la distanta e grea si de multe ori imposibila, din experienta zic ca el nu o sa poata fi "cuminte" si nu poate sa i-ti ceara nici tie asa ceva si atunci poate e mai bine asa.