| anonim_4396 a întrebat:

Isi impune ca nu ma mai iubeste, a plecat in strainatate dupa doi ani de relatie obligat fiind sa plece de parinti, ajuns acolo mi-a spus ca mai mult decat prieteni nu vrea sa fim el mi-a zis ca m-a iubit si ma iubeste dar asta se va schimba de acum va incerca sa ma uite si asa sa fac si eu.Nu are incredere in mine spune ca nu sti el ce fac aici si i-am spus ca poate afla dar nu el o tine pe a lui. Mi se pare ca face asta din gelozie i-am spus ca am sal astept dar el nu ma crede. Ce parere aveti de ce vrea asta? Pe mine ma doare enorm si las astepta oricat ar fi nevoie.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-l sa se linisteasca,mai intai.
E socul despartirii si,intr-un fel,are dreptate.
El vrea sa te protejeze de durerea despartirii,a unei relatii chinuitoare la distanta,de fapt,si pe el ar vrea sa se protejeze in felul asta.
Ai rabdare un timp,sa se obisnuiasca acolo,sa se adapteze,sa-si intre in ritm si,abia atunci,va intelege si el daca si cat ii lipsesti.
Altceva nu poti face acum,nu il convingi.
Posibil intr-o luna,doua sa isi revina.
Stiu ca tu vrei ceva care sa se poata face ACUM,dar nu se poate.
Si, din moment ce il iubesti si il poti astepta, asteapta-l.
Eu cred ca se va razgandi.
Mult curaj!

| InvisibleGirl a răspuns:

Buna didi happy
Faptul ca a plecat din Romania, departe de tine probabil la afectat foarte mult.El acum e foarte bulversat.Suparat pe parinti probabil ca l-au obligat sa plece, departe de tine. Acum incearca sa nu mai sufere.E constient probabil de faptul ca o relatie la distanta este foarte greu de intretinut.Se simte singur.Tu trebuie sa ii dovedesti ca esti alaturi de el si ca il iubesti in continuare chiar daca e departe de tine.
Asta a fost o prima idee.
O alta idee ar fi : Sa nu mai tina la tine cum a tinut la inceput, si sa nu fie pregatit sa aiba o relatie la distanta.Ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el si sa il pui sa aleaga intre a continua relatia voastra sau a pune capat.(aici ma refer sa nu mai fiti nici macar prieteni pentru ca mi se pare stupid dupa o relatie de 2 ani sa-i ceri partenerului/partenerei sa ramaneti prieteni )
Sper ca te-am ajutat.
Take care and be happy. Life is too short!

| Hdanin06 a răspuns:

Sunt prima lui dragoste si prima fata din viata lui la fel si el pentru mine!

| Hdanin06 a răspuns:

Va multumesc din suflet astept in continuare pareri.