| TheCrab a întrebat:

Sunt pusa intr-o situatie jenanta si sunt sigura ca e prima si ultima data cand pun o intrebare din aceasta categorie[ps.nu imi sta in caracter sa ma plang]
situatia e urmatoarea: il plac, lui ii place o prietena de-a mea.stie ca il plac.nu stiu daca ii pasa. teoretic vreau sa uit de el dar el ma considera o amica, el imi spune tot, insa eu nu pot sa-i spun chiar tot.
vreau sa-l uit dar nu pot din acest motiv.stanjenitor e urmatorul lucru: nu vrea sa vorbeasca niciodata cu mine fata in fata, ci doar pe mess.sustine ca e prea timid si ca nu are curaj.
vreau sa il uit? cum? vorbim zii de zii, el intra mereu in discutie cu mine.deci ma simt ca un peste pe uscat!frustrated
multumesc mult! =]

Răspuns Câştigător
| memekiki a răspuns:

Hey uite eu stiu intr-un fel genul tau de situatie, la mine difera doar faptul ca eu cu el ne mai inatalnim.rareori dar still.si ca nu sunt sigura daca place sau nu pe cineva, dar uite.iti spun ce am facut eu, nu m-am mai gandit doar la el, m-am gandit si la mine, m-am gandit la faptul ca tin la el si incercand sa-l ajut ma ranesc pe mine, daca el te considera o amica dar stie ca tuh simti ceva pentru el nu tiar face asta, un prieten nu raneste pe celalalt, deci iti propun ca macar pentru o zi uita de el, daca intra pe tine nu-i raspunde spune-i ca nu poti vorbi, nu-i raspunde orice ar spune, incearca sa te preocupi cu altceva, dar nu te lasa atrasa intr-un joc in care singura ranita esti tuh. sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,te place si il placi!
Cum sa-l uiti?
Nu poti si nici nu te lasa el.
Daca incerci sa il ignori,il vei rani gratuit.
E timid,e mult prea timid si va trebui sa te chinui cu rabdarea pe care trebuie sa o ai.
Incearca sa-i propui sa iesiti undeva...O sa inventeze un milion de motive sa se scuze ca nu poate,desi ar vrea,dar n-o va face fiindca nu vrea sa te vada ci numai din faptul ca se pierde in fata ta.
Deci,rabdare multa.
Sa-l uiti, nu poti, fii sigura.
Mare chin...

| MMihai a răspuns:

Nici nu trebuie să îl uiți și nimic.
Poți cunoaște și alți băieți, cât el este cu o altă fată, nici o chestie.
După cum explici nu sunteți nici în clasa a 11a.
După clasa a 12 a, când vă veți începe și viața sexuală se vor mai alege apele.
Acum și dacă ești cu el, sau dacă nu ești cu el, mare diferență tot nu este, vă pupați pe obraz, mare șmecherie, mare...

| foxi a răspuns:

Invata sa scrii si dupa aceea se rezolva si restul!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa va int si chiar daca el e timid sa incercati sa vb. pentru ca una e sa vb fata in fata si una e pe mess...asa il poti intreba,daca te iubeste sau daca tine la tine, iar sa il uiti nu prea poti pentru ca e greu, sa uiti pe cineva asa repede.eu zic ca e mai bine sa va int si sa vb, sa lamuriti situatia doar voi 2 pup fundita?

| FlorinaFlori a răspuns:

Daca are emotii sau e timid sa vorbeasca fata in fata atunci inseamna ca te place nu e asa usor sa uiti pe cineva... nu poti daca il iubesti. Nu-l uita. Abordeaza-l

| BombonikPoxy a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa ii spui tot ce simti ar fi de preferat fata in fata chiar daca el este mai timidbig grinpoate ca lui ii place de tine si nu stiu cum sa iti zic si daca chiar vrei sa uiti de el parerea mea ar fi sa incerci sal eviti nu sa nu-l mai bagi in seama doar sa fiti ca niste amici tongue)sper ca te-am ajutat