| Marrythenight a întrebat:

Sunt putin confuza. Am un coleg pentru care simt ceva. Sta numai cu mine, ( nu suntem colegi de banca, iar el insista mereu sa vina sa stau cu el in banca, sau sa vina el la mine) imi pastreaza loc sa stau langa el, imi da o casca, sa ascult muzica cu el, a vrut sa ma ajute sa copii la o materie laughing intr-o seara, am iest mai devreme de la ora, decat el, pentru ca eu fac naveta, si cand a trecut prin fata mea, ma apucat cu ambele maini de obraji si ma strans putin laughing in seara asta m-a pupat pe obraji. Oare ma place? ce sa cred? nici eu nu as tupeu sa ii propun sa avem o relatie... ce sa fac?
avem o colega, care a fost iubita lui, si se uita urat la noi cand vorbim amandoi. Nu inteleg, ea ce are? are acum prieten. de ce o mai intereseaza ce face baiatul asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca baiatul te place,dar inca nu-ti spune nimic,din mai multe motive.
Nu e sigur ca-l placi si tu,semnele pe care i le dai nu l-au convins pe deplin ca nu va fi refuzat,o are in spate si pe fosta,e ingrijorat poate de egoismul si gelozia ei si n-ar vrea sa-ti provoace probleme sau scene prin clasa si nu uita,poate ca e si timid.
Toate astea,daca le aduni,ajungem exact acolo unde sunteti voi.
Nu ar trebui sa dai vreo importanta reactiei pe care o are fosta lui,probabil e genul de fata absurda care nu suporta sa-si vada fostii intr-o noua relatie si e geloasa la maxim,inca nu l-a scos din sufletul ei si,egoista,il vrea fidel ei si dupa despartirea lor.N-o baga in seama,fii senina si indiferenta in ce o priveste.
Daca baiatul iti place,zambeste-i, vorbeste-i si tu, arata-i ca-l placi, dar nu-i spune.Fa in asa fel incat sa-l incurajezi si va intelege singur ceea ce trebuie, iar in scurt timp iti va vorbi el!
Mult noroc!
happy

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te place, sunteti confuzi si timizi amandoi, el mai putin dar nu cu mult decat tine.
Fosta nu a trecut inca peste si o roade gelozia.

| Marrythenight explică:

Nu as avea*

| SUMO a răspuns:

Cel mai simplu daca esti timida si nu ai curaj sa il intrebi fa un pas spre el sa vezi cum reactioneaza in cazul in care te va respinge dar intr-un mod confuz inseamna ca tine la tine doar ca si el e foarte timid big grin