| ovidiu246 a întrebat:

De curând am împlinit o lună de când suntem împreună dar nu înțeleg comportamentul ei. Într-o zi ne-am adunat 5-6 colegi ca să discutăm despre o mini-excursie. În fine,după ce am stabilit ce luăm de mâncare,băturuă etc.,apare ea (prietena mea). Eu stăteam jos și tocmai când a ajuns eu terminam un trabuc,a venit acolo și nu m-a pupat nimic. Ea e alergică la fum/praf și m-am gândit că de-aia nu vine lângă mine deci nu i-am dat prea mare atenție. Eu stăteam lângă un fost coleg de clasă și prietena lui era colega mea respectiv colega de bancă a prietenei mele. Prietena mea a sunat-o pe Dora (colega ei de bancă) să o întrebe dacă nu vine și ea în excursie. Aceasta ia băgat motive că trebuie să meargă la nu-știu-ce aniversare și nu e sigură ce să facă. Pe urmă Cătălin (fostul meu coleg) a sunat-o și au avut o discuție cam aprinsă fiindcă după ce au vorbit,părea iritat într-un fel. Eu mi-am dat seama că Dora i-a zis că nu vine în excursie. Atunci i-am zis lui să steie liniștit că o sun eu și o conving. Bun,am sunat-o și în timp ce vorbeam cu Dora, mă îndepărtam de grup (ca să aud mai bine). Până la urmă am convins-o să vină. Ca să nu o mai lungesc, până la urmă ne-am dus doar 6. Prietena mea,Dora și Cătălin nu au mai venit. Bun, ieri când stăteam cu prietenii la masă mi-au zis că atunci când eu vorbeam cu Dora la telefon, unul din ei i-a zis prietenei mele: Dece nu stai lângă Cosmin (asta legat de partea aia când a ajuns ea și nici nu m-a pupat sau măcar să steie lângă mine). Ea a zis că stă cu mine de fațadă. Atunci nu am știut ce să mai cred și i-am trimis mesaj. Mi-a zis că era sarcastică atunci.

Acum spuneți și voi....eu consider că nici în glumă nu aș spune chestia asta, că stau cu cineva de fațadă. Ea e singură la părinți și întotdeauna a fost răsfățată dar a fost ținută și din scurt....are frică de părinți. De aceea îi e greu să le spună părinților ei de noi. Mi-a zis că mă iubește și că poartă o iubire platonică.

Ce nu înțeleg eu e comportamenul ei, de ce face chestiile astea?

4 răspunsuri:
| xTreMFightx a răspuns:

Basincer sa ati zic ori place pe alt cienva.ori atunci cand a zis de faza cu fatada era suparata poate au certato parinti ei dar eu zic sa o lasi balta...ca nu maori din o fata ca nu e ea singura de pe acest pamant arata-i si tu ca nu ati pasa de ea sau combinate cu alta

| ovidiu246 explică (pentru xTreMFightx):

Tot atunci când vorbeam cu Dora la telefon, ea le-a zis că îmi place de ea (Dora). Ceea ce nu e adevărat, eu am sunat-o mai mult pentru prietenul meu, care era vizibil afectat de faptul că prietena lui vine în excursie...și mi-am zis să-l ajut că și el m-a ajutat când am fost în situații asemănătoare, cum sunt prietenii dealtfel. Cred că sa supărat din cauză că eu am sunat-o pe Dora și de aceea a zis că stă cu mine de fațadă. Nu știu dacă a certat-o părinții dar știu că nu prea îi are la suflet din cauza exicenței lor.

| ovidiu246 explică (pentru xTreMFightx):

Tot atunci când vorbeam eu cu Dora, ea le-a zis că mie îmi place ea (Dora), ceea ce e nu e adevărat. Am sunat-o ca să-l ajut pe prietenul meu că părea vizibil afectat de faptul că prietena lui nu vine în excursie, că și el m-a ajutat când am fost în situații asemănătoare....cum fac prietenii dealtfel. Poate ea a spus că stă cu mine de fațadă fiindcă era supărată că de ce am sunat-o eu pe Dora. Nu știu dacă a fost certată de părinții ei atunci dar știu că nu prea îi are la suflet datorită exigenței lor.

| stikde2giga a răspuns:

Pai, lumea stie ca sunteti impreuna? Daca "nu" poate nu vrea ca ceilalti sa afle pentru ca este timida sau ii este rusine sa recunoasca (asa-s fetele nu te ingrijora) Daca "da" ori era sarcastica ori vrea sa s e desparta de tine dar nu stie cum sa faca sa nu-ti raneasca sentimentele crying( (propria mea parere )