| anonim_4396 a întrebat:

Sunt strasnic de gelos si imi e cam greu sa rezist la aceasta. O iubesc nspus de mult.EU am 21 de ani ea 16 si avem 6 luni de cind ne cunoastem.Problema este ca vreau permanent sa o vad dar se primeste de vreo 2 ori pe saptmina.Mereu imi zice ca are de facut lectii sau merge la adaugator...nu stiu deja la ce sa ma gindesc nu mai stiu daca e la fel ca mai inainte.Ma doare foarte mult...Mai vrea ea sa fie cu mine?

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Frate imi pare rau sa iti spun dar esti prost! adica CUM BA CU UNA DE 16?! mama... frate fetele la varsta aia sunt proaste de abia au dat de "lumina de la capatul tunelului" si vor sa experimenteze mai ales in Romania de aceea sunt majoritatea curve si bla bla! "Romania tara curvelor virgine" (ce este corect este corect!)
Eu zic ca tipa se dadea mare la colegi ei ca umbla cu unu de 21 si nici nu s-a gandit la sentimentele tale daca te iubea cu adevarat numa putea dupa tine (fetele fiind creaturi emotionale sa zic asa)si voia sa stea numai in preajma ta! Zic sa faci urmatoarele lucruri
1)II dai papuci sau astepti pana iti da ea papuci sau afli ca te inseala caci daca ii dai tu papuci (iubindo ca un disperat in mintea ta se va face un conflict de genul "daca ma iubea si eu am parasito ca prostu daca daca daca si iar daca" de aceea este mai bine so lasi pana face ea greseala nu tu ca sa suferi mai mult oricum suferi doar ca vei suferi mai putin
2)Dupa pasul 1 rupe orice contact cu ea ORICE CONTACT
3)ocupate de un hobby uitate la filme comedie/romantice (depinde presupun ca esti sentimentalist nu?) comedie sa mai razi si romantice te face sa te simti mai bine in fine eu votez pentru comedii
Acum este si o sansa sa fie ca ea... (fetele joaca bine EXTREM DE BINE SUPER BINE teatru!) Dar mai bine ai avea o discutie SINCERA CU EA si sa vorbiti (probabil va spune ca te iubeste in cazul in care ea este "cool" la ea in clasa umbland cu unul de 21 si in timpu ala poate din pacate ((sper ca nu)) te inseala cu altu)Sorry dar astea sunt fetele in ziua de azi mai ales in RO rare sunt cele care se uita la suflet si sunt dragutesad ai grija ce faci mie imi miroase a inselatorie stiu cum e ca o fata sa-si bata joc de tine!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si tu la minora te-ai dat, se stie ca astea mici nu vor ceva serios stau cu un adult un timp si apoi pleaca cu altul. Imi pare rau dar incearca sa cauti o fata mai de treaba. Sant putine dar o sa gasesti tu ceva.

| Crisu a răspuns:

De ce nu vorbesti cu ea? Este singura care iti poate raspunde la aceasta intrebare. Cred ca da, dar poate chiar are de invatat, trebuie sa o intelegi si pe ea ca nu poate fi non-stop cu tine, dar si ea ar trebui sa inteleaga ca atunci cand esti cu cineva trebuie sa-ti faci timp si pentru respectiva persoana.

| RXN a răspuns:

La 21 de ani ce fel de relatie ai tu cu o pustoaica de 16 ani? Daca avea 17-18, mai intelegeam, dar 16? E o varsta dificila,ea are alte prioritati,nu intretinerea unei relatii.Tu vrei ceva, ea nu-ti poate oferi, iar lucrul asta o sa aiba repercusiuni urate asupra voastra.Mai tarziu o sa vrei sa ajungeti la partea cu sexul si sa vezi si atunci discutii si asteptari.Si mai calmeaza-te si tu.Nu trebuie sa o sufoci si sa fii paranoic.
Oricum, o discutie nu v-ar strica.

| Elena1234456 a răspuns:

Ar fi bine sa discuti cu ea.Are 16 ani, are nevoie de libertate.Si sunteti presati si de gelozia ta.

| stef87 a răspuns:

Hehe...are 16 ani, omule, gandeste ce faceai tu atunci! Pe de alta parte gandeste-te ca s-ar putea sa se mai schimbe multe lucruri la ea, e inca micuta.
Si eu trec prin ceva asemanator, de multe ori am impresia ca gaseste numai scuze pentru a ma evita, noroc ca o cunostinta mi-a spus ca intr-adevar, stuntii de la specialitatea ei sunt fooooaaaarte ocupati. Ce e important in cazul meu e ca de fiecare data cand vorbim sau ne intalnim, toate intrebarile si gandurile alea negre dispar, pur si simplu, felul ei de a fi ma linisteste ca tot e ok.
Raspunsul la intrebarea ta nu il vei gasi aici, ci in ochii fetei la care tii.

| Heath a răspuns:

Pedofilule!

| Blue17 a răspuns:

Trebuie sa incetezi sa mai fi asa paranoic si sa ai incredere in ea...desi tu vrei sa o vezi mereu acest lucru trebuie sa intelego ca e dificil si sa incerci sa nu devii foarte sufocant!
Sper sa te fi ajutat!

| Dyva_1008 a răspuns:

Da cred ca vrea, daca tu ai spus ca esti foarte gelos poate simte ca o sufoci si asa nu vei face altceva decat sa o indepartezi de tine.sunt fata si crede-ma ca stiu ce vorbesc. Sfatul meu e sa ii acorzi si ei increderea pe care ea ti-o acorda tie...ca sa fi gelos trebuie sa ai motive, sunteti impreuna de 6 luni si cred ca ar trebui sa ai incredere in ea happy Probabil ca vei spune ca o iubesti enorm si ca tu ai incredere deplina in ea, daca e asa atunci nu ai de ce sa fi gelos pentru ca sti ca nu te-ar trada cu nimic.probabil ca si ea te iubeste fff mult! In ceea ce priveste lectiile cred ca ar trebui sa o intelegi, ca nah si scoala face parte din viata ei asa cum si a facut parte si din viata ta odata...foarte bine ca o iubesti dar iubirea se bazeaza si pe incredere, incearca sa ai mai multa increderea in ea si vei vedea ca nu ai motive pentru care sa fi gelos!happy

| adevar a răspuns:

Tu ce limba vorbesti?
se primeste de vreo 2 ori pe saptmina
merge la adaugator...
Serios ca nu inteleg ce vrei sa spui.

| Andrei_3390 a răspuns:

Incearca sa nu-i atragi atentia sa fii mai indeferent de ea sa nu-i suni sa astepti ca ea singura sa te sune.Si mai incerca citeva metode de a o face sa fie ea geloasa.Si vezi daca va rectiona sau va enflunta de aspru ei aceste fapte. Daca insasi nu, este indeferenta, inseamna ca deja ea nu-i place de tine.