| liusika a întrebat:

ma intilnesc cu un baiatde 1 an si 2 luni,e mai mare decit mine cu un an,el nu-mi permite sa ies cu prietenii,zice ca odata ce ma intilnesc nu trebuie sa ies noaptea fara el,si fiind din alta localitate nu poate permanent sa fie cu mine
Stiu ca nu ma schimba,stiu ca nu-i genul de baiat care sa-i placa petrecerile,nu bea,nu fumeaza,nu se drogheaza, imi face multe cadouri, calatorim, dar e foarte gelos...si ne certam uneori de la nimicuri
L-am intrebat de ce imi interzice mule lucruri si mi-a raspuns >scurt "PENTRU CA TE IUBESC"
P.S
Eu nu-s sfinta si iubesc distractiile tonguetongue
Sfatuiti-ma,ce sa fac sa fie bine, oare mai are rost sa ne intalnim?
Poate ca intrebarea e ridicola, dar vreau sfaturi

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prea multe interdicții.
De ce nu-l iei și pe el la distracții?
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

La 17 ani, chiar daca ti-ai inceput viata sexuala cu acest baiat, trebuie sa intelegi ca tie iti trebuie un iubit, nu un stapan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea..iti vrea doar binele., nu vrea sa pleci de langa el, poate esti speciala pentru el, nu vrea sa ti se intample ceva rau. Si prin ce ai scris...chiar TE IUBESTE..de ce sa dai cu piciorul la o asa relatie.happy Nu il parasi..corectati-va greselile...te pup! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neeeaahhh, mai fetelor, de ce nu va ganditi ca o tinerete aveti si trebuie sa v-o traiti la maxim, ce atata iubi in sus iubi in jos? Cu timpul o sa te puna sa manaci doar ce vrea el, sa te imbraci doar cum vrea el, asta vrei? Mergi fata si distreaza -te pana pe la 25 de ani ca numai asa inveti sensul adevarat al vietii, nu intra in relatii sentimentale, de ce sa te legi la cap daca nu te doare?

| LineGuide a răspuns:

Incearca sa-i explici de ce faci anumite lucruri, si sa-i spui ca nu-ti place sa-ti interzica aia, sau sa-ti explice de ce nu ii place lui acel gest.
Mult noroc!

| andru10best a răspuns:

Din punctul meu de vedere, iubirea inseamna si libertate. Un om care te iubeste nu te tine legata ca sa te ofilesti si sa devii frustrata. Mai incolo o sa ajungi sa il urasti ca te priveaza de prea multe lucruri.

| evelyn000 a răspuns:

Ridicol. vorbiti. in relatia asta nu e numai el ca sa conteze numai ce-i place lui. Gresesti daca consideri ca dragostea inseamna gelozie si posesiune. Explica car ca ai vrea si tu sa iesi doar cu fetele la o pimbare seara si ca daca e sa-l inseli poti sa-l inseli cu el de mana. Spune-i sa inceteze cu restrictiile. si in primul rand daca te iubeste cu adevarat de ce nu are incredere in tine? da, are rost sa continuati dar invata sa pui piciorul in prag.

| Ianusik07 a răspuns:

Are rost, e iubitul tau trebuie sa-l asculti daca il iubesti cu adevarat nu-l vei schimba poti chiar sa-i explici acest lucru poti sa-i ceri sa se schimbe asa cum a facut iubitul meu mi-a zis sa fac schimbari daca vreau sa fim impreuna oricum alegerea e a ta...bafta