| Sara2 a întrebat:

Sunt timida. TIMIDA! ies cu un baiat de 1 luna, el a terminat facultatea de psihologie, si mi-a zis ca ar putea sa ma schimbe, si ma va obliga sa fac niste chestii care in general nu le fac, eu i-am zis ca depinde ce are el in cap nu sa ma puna in fata faptului implinit si sa ma trezesc ca cine stie ce vrea sa fac si a zis ca ori accept asa ori nu ma va ajuta deloc, si eu i-am zis sa nu ma ajute deloc si a devenit ironic straight face, cum imi pot invinge timiditatea fara ajutor? el se oftica ca nu vreau sa facem sex si crede ca sunt virgina, a zis ca am comportament de virgina, asa zic toti baietii care ii cunosc, ca sunt virgina, desi nu sunt

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, incearca sa invingi timiditatea avand mai multa incredere in tine si mai multa stima; nu te subestima ci apreciaza-te asa cum esti si accepta-te asa.Nu cred ca trebuie sa te schimbe cineva ca tu esti unica in felul tau si daca asa e firea ta, asta e.
Fi mai comunicativa, fa ceea ce iti place, desigur chiar daca nu esti virgina, nu trebuie sa cedezi repede in fata unui baiat si nici nu trebuie sa dai explicatii tuturor baietiilor care cred ca esti virgina, e viata ta si e corpul tau!
O luna e destul de putin timp de cand esti cu el, asadar nu te avanta si nici nu te lua asa dupa el ca aveti timp si pentru.sex,nu trebuie sa te grabesti deloc.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam dubios tipul! Ia cere-i tu carnetul sa vezi daca nu te abureste! Cat despre "obligat" sa faci ceva, e deja grav!
Ai grija cu el!, iar cat despre timiditate, gasesti si aici sus, alte sfaturi, daca dai o cautare, si in librarii sunt carti despre faza asta!
Success! si tine-ne la curent cum merge!

| Anca a răspuns:

Idetintate, mºam tavalit pe jos de ras laughing
Doamne ce ai putut scrie!

Hai ca a terminat doar psihologia ( daca a facut-o pe bune si nu la ff ) nu e magician sa o faca sa danseze dezbracata, ca nu-i face hipnoza laughing

Eu zic ca respectivul e un tip mediocru in "meseria" lui. Daca cineva e f bun in ceva nu se lauda ca te invarte pe degete in domeniuwinking
Tace si face!

In al doilea rand, vrea sa te determine pe tine saºl vezi mai mult decat e si sa te faca sa crezi caºi un profesor in pat si in viata de zi cu zi, de la care vei avea numai de invatat.

Io zic sa fugi tare, cat mai repede.
De el! Nu inspre el laughing

| Anca a răspuns:

@identitate, n-as vrea laughing)

| catthshshshs a răspuns:

Este o vrajeala cu Facultatea de Psihologie!
M-ar surprinde sa aud ca toti pedofilii termina psihologia in ziua de azi. Da-i repede papucii, cu tot cu facultatea lui.

identitate
| identitate a răspuns:

happy Daca nu ai nervi de otel (si nu ai, daca esti timida) si nu gandesti struna ia-ti zborul!(si inca repede). Daca chiar a invatat ceva te invarte pe degete si, cei mai multi, profita de cunostintele lor si sunt oameni nu tocmai oameni. E suficient sa va ganditi la profesorii/profesoarele de psihologie din liceu. Cei practicanti cu atat mai mult, nu pot sa se abtina nici in viata particulara daca vor ceva de la tine.big grin
Dar asta e cam varza, nu iti cerea sa participi la teste daca avea ceva in cap. Te prosteste ca sa faca sex cu tine. Daca era bun de ceva (la psihologie) deja dansai dezbracata in fata blocului, dupa o partida de sex...happy

identitate
| identitate a răspuns:

@Anca laughing Era o exagerare, evident! O figura de stil...Baiatul nu e mediocru, e varza! E de evitat ca om si oricum stie cate ceva deci e periculos, din 2 motive. Un psiholog nu poate sa faca multe, un doctor in psihologie e "magician", manipuleaza mase, nu doar indivizi.Nu ai vrea sa ai de-a face cu unul!big grin

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Stai asa ca n`am inteles.numai esti virgina sau mai esti happy?
daca mai esti convinge`l ca esti prea timida si rusinoasa ca doar nu vrei sati vada totu` nu oh go on? Te sfatuiesc sa il rogi sa nu te convinga sa faci asa ca... o s ai probleme asa zic eu big grin in fn iti zic cei mai bine big grin succes cu gagikatu!

| multimoak a răspuns:

Ala sigur te-a aburit ca a terminat facultatea de psihologie rolling on the floor
Ar sti prin ce treci si te-ar ajuta prin sprijin, intelegere si vorbe frumoase si nu prin ce spune el laughing
Oricum, el nu face decat sa te intimmideze mai mult prin comportamentul lui.
In locul tau ii spuneam pe fata sa si mai piarda timpul si la alta facultate ca poate o nimereste de data asta! rolling on the floor
Si de unde pana unde sa te oblige?

| luckyluke a răspuns:

Faptul ca te intrebi cum sa scapi de timiditate este deja un prim pas. Cerand ajutor sau indrumari in sensul acesta, ai mai facut un pas.Si uite asa, incetul cu incetul, nici nu iti mai dai seama cand actionezi fara timiditate. Spui ca baiatul a terminat psihologia? Si ce? Se bazeaza pe cunostintele acumulate in domeniul psihologic sa te faca sa faci ceea ce tu nu vrei? Parerea mea este ca absolut nimeni nu ne poate determina sa luam decizii "induse" decat daca noi, dupa o fractiune de secunda sau un timp mai indelungat, reflectand la acea decizie, suntem sau nu de acord cu "inductia" acelei persoane

| craciunitza_7057 a răspuns:

Mie mi se pare ca e un om de nimic. Daca nu reuseste in mod normal sa realizeze ceva profita pe seama naivitatii fetelor. Poti sa incepi sa iti schimbi comportamentul in primul rand dand un sut in fund individului ala disperat de viata. Faci 2 lucruri bune entru tine, scapi de timiditate si scapi si de toti viermii disperati. O sa iti gasesti candva cineva care sa te aprecieze asa cum esti, nu mi se pare ceva gresit acest refuz, doar sa fii mai rea cu ei.