| Blackzu93 a întrebat:

Sunt un utilizator nou de TPU si m-am gandit sa va expun problema mea.
Conversez pe mess de ceva timp cu o fata (ne cunoastem si in realitate) si am invitat-o sa iasa cu mine in oras, iar ea parea destul de entuziasmata la cuvinte, dar cand vine vorba de a iesi pe bune, se gaseste cate ceva din partea ei, care sincer pare si banal (ba ca e plecata, ba ca era ud pe jos de la ploaie) astfel incat noi nici pana acum n-am putut iesi. Am incercat deja de 2 ori sa iesim si degeaba. Acum vine si intrebarea mea. Mai pot face ceva? Sa o las in pace si sa trec mai departe?
Sa mai incerc a 3a oara? Sincer cred ca as arata disperat sau prea insistent daca as face asta.
Astept pareri, multumesc.

PS: imi place de ea

Răspuns Câştigător
| Maduliciu a răspuns:

Hmm in "tineretile" mele laughing si eu evitam sa ies cu baietii pe care i cunosteam pe internet deoarece ori imi era rusine ori pur si simplu nu vroiam sa ies cu ei, daca zici ca este destul de ok pe mess poate ii este rusine, poate se teme de reactia ta cand o vei vedea, incearca sa vorbesti cu ea despre chestia asta sa vezi ce are de spus, nu poti sti cu adevarat ce fel de persoana e dar daca chiar nu vrea sa iasa si are tot felul de motive banale inseamna ca nu are rost sa te complici.

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Vezi nai. i sa nu fie vreun baiat...sa faca misto de tine.

| Vadik a răspuns:

Spune-i sa nu te chinuie si sa nu se jaoce cu sentimentele tale! Spune-i sau esi cu mine in oras sau vin la tine in ospetie big grin Clar c o s vree in oaras ci nu la ea acasa! Incerca si tu diferite metode!

| galcionak a răspuns:

Daca iti place de ea de ce sa nu incerci inca odata sa o iviti undeva daca spuna vreun motiv atunci nu mai are rost sa o mai inviti undeve si so deranjezii succes