| Anonima283 a întrebat:

Deci să încep cu începutul. Luna trecută pe 14, seara la ora 22:30 am făcut un petting cu iubitul meu. Mi-a atins zona la intrare în vagin( nu m-a penetrat) și mi-a băgat degetul în vagin, având pe deget lichid preejaculator. Menționez că a mai existat o ejaculare cu vreo 4 ore înainte dar a urinat după de vreo 2 ori. Menționez că în 14 a fost a doua zi după ovulațieși bineînțeles că am foat foarte speriați și după 19 ore am luat pastila de a doua zi (escapelle). Nu am avut sângerări nu am avut nimic. Menstruația mi-a venit normal, regulat, același miros, aceeași cantitate, aceeași culoare. Sunt virgină fizic. Dar problema e că azi, după o lună am niște dureri abdominale și de ovare, dar și de picior. Ce credeți că poate fi? E vorba despre o sarcină extrauterină? Daau fundă la cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e vorba de o sarcina extrauterina. Voi nici macar n ati avut contact sexual propriu-zis ca sa te duca cu gandul la asa ceva. Sarcina nu se formeaza din nimic oricand si oriunde. Iti dai seama ca nici nu era nevoie sa apelezi la pilula de a doua zi care are multe efecte secundare. Durerile pe care le resimti de ceva timp ar trebui sa te determine sa ti faci o ecografie abdominala ca sa descoperi care e cauza lor. Poate fi apendicita de exemplu. Nu e bine sa ascunzi de parinti problemele tale de sanatate. Numai bine iti doresc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie să întrebi de două ori (decât dacă nu cumva te bâlbâi) - oricum, repet și eu răspunsul:
===
Să nu fie cumva apendicită, dacă se coboară pe picior...
Mergi la medic, sau cheamă salvarea dacă durerile sunt prea mari!
Gravidă n-ai cum să fii, dar ceva neplăceri provocate de nenorocita aia de pastilă s-ar putea să mai ai încă vreo câteva luni de acum încolo.

| MirelaTeodora78 a răspuns:

Buna! Te atentionez ca acest comentariu este doar informativ, dar pentru mai multe detalii iti recomand sa intrebi un doctor sau sa faci un consult medical.
1. Daca te doare in partea dreapta, ai putea avea apendicita si neaparat trebuie sa mergi la spital pentru a afla raspunsul. Daca este afirmativ, nu-ti face griji, este vorba de o operatie simpla, nedoreroasa (foarte putin dupa ce se termina operatia si anestezicul nu mai are efect), care dureaza in jur de 30 de minute.
2. Ar putea fi o reactie a organismului tau, asa ca iti recomand sa mananci orez si merisoare, sa iei pastile pentru durere si sa folosesti un gel de dus special pentru igiena intima care se gaseste aproape in orice magazin sau farmacie. De asemeanea ai putea utiliza comprese CALDE pe zona dureroasa si ceaiuri de sunatoare. Daca intr-o saptamana (2 CEL MULT) durerea nu se diminueza, atunci mergi la doctor.

Multa bafta si sper ca te-am ajutat! :*

| Anonima283 explică (pentru MirelaTeodora78):

Da, mersi mult pentru sfaturi?