| sori46c a întrebat:

Sunt virgina,in luna septembrie nu mi-a venit ciclul,apoi mi s-a reglat iar in luna decembrie si ianuarie iar nu mi.-a venit,mama vrea sa ma duca la ginecolog, ginecologul poate stii daca eu m-am masturbat? tin sa mentionez ca nu mi-am introdus nimic in vagin

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca tu esti virgina consultatia ginecologica se va rezuma doar la intrebari si o examinare doar vizuala a starii zonei labiale si vulvo-genitale. In urma acestei consultatii, subliniez doar vizuale, medicul ginecolog poate constata stare de integritate a himenului si in functie de aspectul si starea acesteia se poate exprima doar daca s-a produs sau nu deforarea. Insa aceasta constatare nu este si de ajuns/suficienta pentru ca medicul sa se pronunte daca s-a produs o penetrare a vaginului, si de asemenea nici in ce moment s-ar fi petrecut (in cazul in care persoana consultata nu mai este virgina). In concluzie, niciodata un medic ginecolog nu se poate pronunta in privinta virginitatii tale, astfel ca nu se va hazarda sa se pronunte intro asemenea problema. Poti fi foarte linistita si degajata in timpul consultatiei. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai bagat nimic in vagin, atunci cum te-ai masturbat?

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu are cum sa stie daca te-ai masturbat sau nu.

| Jessica007 a răspuns:

Stai linistita ca nu isi da seama ginecologul ca te-ai masturbat tu.Numai daca iti vine ideea stralucita sa ii spui laughing. Glumeam! Daca nu ti-ai introdus nimic in vagin, si esti virgina poti sa stai linistita ca ginecologul nu are de unde sa isi dea seama ca te-ai masturbat.Dar e clar ca ai totusi niste probleme de sanatate care necesita un control ginecologic.

| lucifer12345678 a răspuns:

Stai linistita daca nu ai introdus nimic in vagin nu are cum sa isi dea seama ca te-ai masturbat