| Annabelle a întrebat:

De curand m-am masturbat si am introdus ceva in vagin.
Dupa care a inceput sa ma doara. Si cand m-am dus la baie mi-a curs sange.
Poate cineva sa imi spuna ce s-a intamplat? Mai sunt virgina?
Mentionez ca ciclul menstrual mi-a venit cu o saptamana inainte sa ma masturbez. Deci nu cred ca e de la ciclul mens
trual

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea si sangerarea amintita ar putea fi provocata de forma obiectului folosit pentru masturbare. Depinde de lungimea dar mai ales de grosimea obiectului folosit pentru a te satisface. S-ar putea sa iti fi provocat o julitura sau o rana in interiorul vaginului dar/sau in cazul in care obiectul folosit a fost mult prea gros pentru a putea intra prin orificiul existent in himenul tau sa-ti fie afectat prin lezarea/fisurarea pielitei ceea ce ar putea provoca sangerarea. O alta posibilitate arputea fi aceea ca masturbarea fiind facuta imediat dupa menstruatie sangerarea sa provina de fapt de la o menstruatie neterminata intrutotul. Virginitatea se pierde doar prin dezvirginare/deflorare iar acest lucru se va intampla doar in momentul in care in vaginul tau va fi introdus un penis real in momentul primului tau sex cu un barbat. Poti fi linistita si te poti masturba in continuare dar cu mai multa atentie pentru a obtine placere nu disconfort sau durere.Se pare ca cea mai buna metoda ramane totusi degetica. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a dus virginitatea.

| sofisis a răspuns:

Cel mai probabil s-a fisurat/rupt himenul.
In general se crede că himenul este lezat la primul act sexual, deflorația. De aceea un himen intact este considerat o dovadă de virginitate.
Himenul poate suferi leziuni prin activitate fizică ca mersul cu bicicleta, gimnastică, prin căderi, sau prin masturbație.
Virginitatea propriu-zis, o "pierzi" in momentul in care ai un prim contact sexual cu un partener.

| ywar a răspuns:

Ai reusit sa-i usurezi misiunea lui Iubi, oricare ar fi acesta. Data viitoare iti sugerez sa te masturbezi cu: cocean de porumb-cu sau fara boabe-, castravete si pentru a trece la next level iti suferez un dovlecel. E cool, sa incerci!

| Xpressurself a răspuns:

Probabil ca obiectul ala te-a ranit putin acolo. se vindeca inapoi. nu mai folosi obiecte dure. cumpara si tu niste fructe daca n-ai vibrator. sunt atatea: castraveciori, morcovi, banane mai verzi, dovlecei, vinete, numai sa fie pe marimea ta.
le speli bine cu apa si sapun si sa le oparesti in apa clocotita 20 -30 de secunde.
dar da-mi voie sa te intreb, de ce nu iti cauti un prieten. sunt atatia baieti care se masturbeaza ca si tine si ar vrea sa cunoasca o fata. ia mai gandeste-te.

| Xpressurself a răspuns (pentru Xpressurself):

E plin si aici pe site de ei. uita-te numai la intrebarile lor.

| ReZiSTorr a răspuns:

Esti virgina pana ce o faci prima data.

| Vampir007 a răspuns:

Eu nu recomand masturbarea cu diferite obiecte pebtru ca se pot produce leziuni in interiorul vaginului care produc sangerare so durere si penteu ca e o zona sensibila si cicatrizarea este de durata. Te poti masturba in continuare fara griji cu manuta dar nu mai folosi obiecte