| anonim_4396 a întrebat:

Suntem impreuna de aproape 3 ani, il iubesc enorm si ma iubeste. Problema este ca el nu vrea sa imi faca sex oral. A fost primul baiat cu care am avut relatii intime si caruia i-am facut asta; mi-a facut si el sex oral la inceput, insa apoi din ce in ce mai rar, ajungandu-se chiar sa incerce sa imi faca la o luna sau mai mult. M-am gandit ca poate nu ii place, apoi am inceput sa nu il mai las sa imi faca. Inteleg ca poate ii e sila de mine, ii respect,, decizia" de a nu o face, il inteleg, insa ma simt prost, groaznic chiar, stiind ca lui ii e sila de mine. Am incercat mereu sa avem o viata sexuala buna si sa ne intelegem la fel ca si pe celealte planuri, adica excelent, insa asta m-a facut sa imi fie chiar rusine de mine, sa ma gandesc ca ii e sila de mine si ca fostei lui prietene, cu care a fost o perioada extrem de putina de timp si care a fost si prima fata cu care a fost el(s-au culcat impreuna o singura data) - in fine, ca ei i-a facut sex oral. Atunci, de ce ei da si cu mine nu ii place? Eu ii fac mereu lui, aproape de fiecare data, insa ma simt groaznic daca el incearca sa imi faca dupa mie, stiind ca o face din obligatie si ca mai pe ocolite i-am facut aluzii ca nu ii prea place si ca ii e sila de mine.
Nu, problema nu ar fi una de igiena, nicivorba de asa ceva. Ce credeti, exagerez eu?
Cum sa incetez sa ma mai gandesc sau mai degraba, sa ma impac cu ideea asta?

18 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

3 ani de zile, aceeasi pasarica, s-a plictisit omul, e de inteles e tanar, tu nu tai saturat de aceeasi acadea 3 ani de zile? sunteti la varsta la care trebuie sa experimentati diversitatea nu sa stai in relatii lungi

| belealacasaomului a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Stii, asta este ca intr-un banc : o femeie in autobus se tinea de bara, un barbat din spate se tot freca de ia, la un moment dat se intoarce femeia si spune :
-NO FACI CEVA?
El raspunde :
- ma scuzati, stiti miscarile autobuzului.
Atunci ea ii raspunde :
- atunci date domne la oparte ca poate vrea domnu de langa

| mihai69 a răspuns:

Din nefericire în puține cupluri există armonie sexuală deplină.
Și tot din păcate, se pare că voi formați unul dintre aceste cupluri.
Dacă i-ai spus clar ce și cum, iar el tot face pe niznaiul... n-ai ce-i face. Nu-i place omului și gata. Iar cu „fosta" e irelevant, dacă a fost doar o singură dată.

| LoveSleep a răspuns:

În 3 ani de zile nu l-ai întrebat niciodată de ce nu vrea? Dar totuși, n-ai nicio problemă în a scrie aici.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce aberatii pe aici, iar baiatul ala nu te iubeste ori ii e scarba sa faca la orice fata mai nou. E nasol pentru ca sa-i iei samanta in gura e peste a-i gusta savarina, plus ca femeile nu reusesc sa se autodepaseasca de exemplu mancand ceva ce poate fi gretos ca barbatii. Nu ma refer neaparat la aceasta dar unele femei chiar nu plac gustul ei si totusi o fac. Din iubire probabil. In alta ordine de idei, unele cupluri mai religioase nici nu fac aceste lucruri. Sau femei care se considera ca ar fi umilite asa. Dar aici nu este cazul cat timp el adora sa primeasca.

| Kira5854 a răspuns:

Voi nu intelegeti, presupun ca sunteti baieti majoritatea, tipa are impresia involuntar din toata chestia asta cu sexul oral ca tipul are un motiv pentru care nu ii face sex oral.se simte uneori stanjenita, alteori derutata si isi pune intrebari daca el e sau nu incantat de asta, eu cred ca sexul oral se face din placere 100% sunt total impotriva cand spuneti ca faceti pentru celalalt, daca o fac, trebuie sa o fac pentru noi, pentru ca daca eu de exemplu ii fac lui, el e satisfacut iar intr-un act sexual misiunea fiecaruia e sa il satisfaca pe celalalt, asta inseamna ca e el satisfacut, daca iti e scarba nu faci si gata. Dar e posibil sa nu aibe mereu chef.eu am refuzat de foarte multe ori doar pentru ca voiam sa ma simt eu predominata si sa il fac pe el sa fie mai presus asa ca eu am facut si pe el nu l-am lasat, iar eu am fost fericita, incearca sa faci o chestie de genul, o schimbare de rutina, probabil de asta s-a plictisit si nu mai e aceeasi placere.

| JonSnow a răspuns:

Buna desi am facut contul doar sa ma amuz putin incerc sa te ajut putin.

In primul rand poate sunt cupluri care nu fac de loc, poate sunt fete/ baieti care le face placere sa o faca iar tu nu ar trebui sa te gandesti ca ii este sila de tine poate lui nu ii face placere sa o faca chiar daca a facut o ar trebui sa vorbesti cu el sa vezi care este motivul totusi aveti 3 ani si zici ca va iubiti ar trebui sa fiti deschisi.

Eu am o relatie de 2 ani si prietena mea imi face sex oral (CHIAR POATE EI NU II FACE PLACERE Dar O FACE CA MA SIMT EU BINE.) asa si eu ii fac sex oral ( desi NU IMI FACE O PLACERE DAR O FAC CA SE SIMTE BINE SI Este *FERICITA*)

Acum tu ar trebui sa te impaci si cu ideea ca poate lui nu ii place dar si el ar trebui sa se gandeasca ca nu esti satisfacuta in totalitate...

| JonSnow a răspuns:

Sunt fete care nu pot ajunge la acel orgasm prin penetrare oricat de bun ar fi partenerul.

| Saamira a răspuns:

Aa,da, din pacate, consider si ca se putea mai multa atentie inainte si in timp ce facem dragoste. In acesti 3 ani nu am reusit sa am orgasm prin penetrare, insa prin masturbare sau daca el,, se joaca" cu mana acolo jos, da.
Si nu, nu prea cred ca e o problema la mine, ci pur si simplu nu consider ca imi ofera suficienta atentie. I-am spus ca vreau mai multa atentie inainte, insa nu s-a soldat cu fapte prea concrete pana acum.

| anonim_4396 explică (pentru Saamira):

Crezi ca putem noi ghici in stele de ce nu vrea el sa faca? intreaba-l pe el

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai uiţi în globul ăla de cristal?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

L-am pierdut de mult, cred ca mi l-a furat Depressa aia hotomanca

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eeeeu? :O

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ţi l-a furat nimeni. I don't want to see

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a zis Doub dar minte acum ca esti si tu de fata straight face

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, Doub minte mult.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca Endoryus minte raised eyebrows.

| belealacasaomului a răspuns:

Mda,,
Este doar parerea mea, din ce am inteles eu tu suferi pentru problema asta, adica in momentul in care tu faci dragoste cu prietenul satisfactia ta din punct de vedere sexual nu este deplina, iti lipseste acel moment care cred eu ca iti provoaca orgasmul pe care se pare ca il ai mai profund doar atunci cand prietenul tau iti face ceea ce iti place tie cel mai mult,, sex oral''.Eu de exemplu ma simt foarte ok cu iubita mea, adica simt si ii fac ceea cei place, raspund la cererile ei cum se spune, in schmb si eu am unele fantezii cu ea pe care ea nu mi le satisface ( gen sex oral ), si pentru asta nu ma supar si nici macar nu mi se pare ca iar fi scarba de mine, dar pur si simplu a spus ca nu-i place.

In concluzie, nu cred ca ar trebui sa iti faci ganduri ca ii este scarba de tine sau ca nu te iubeste,,,,, probabil sa nu-i placa, stii in viata facem mereu doar ce ne place rareori ce nu ne place.