| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia ca lui ii e sila de mine. Spre exemplu, atunci cand se ofera sa imi faca sex oral(extreeem de rar) am eu senzatia ca ii e sila de mine, motiv pentru care atunci cand ajunge acolo jos, ii spun ca nu sau ii zic sa imi faca altceva, gen sa ma pupe pe burtica sau sa ma mangaie pe stiu eu unde.
Cred ca se vede atunci cand unei persoane nu ii place ceva si o face in sila, fara tragere de inima.Pur si simplu se cunoaste. Desi la inceput imi placea, odata ce m-am,,prins" cum stau lucrurile de fapt, ma simt foarte aiurea cand el,, incearca" (din obligatie) sa imi faca asta, si ma simt asa zile la rand, iar el ma intreaba de ce sunt suparata.
Cum as putea scapa de chestia asta si sa accept pur si simplu ca lui nu ii place?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

In 3 ani de zile ar trebui sa stii cum functioneaza iubitul tau. Nu ma refer la sex aici, ci la felul lui de a fi. Sunt persoane care sunt inchise de fel si orice ai face, nu treci de bariera. Asta nu inseamna ca nu iubeste sau ca nu e implicat.
Despre sexul oral nu o lua personal. Majoritatea barbatilor simt scarba, indiferent de femeia de langa ei. E o chestie instinctiva si nu are nici o legatura cu tine sau cu sentimentele lui pentru tine. Nu ii e scarba de TINE, ii e scarba in general de idee.
Nu il intreba de ce, nu va stii sa iti raspunda. Barbatii in general ori iubesc sa faca oral, ori urasc. Stiu un tip care spunea ca daca la restaurant ar fi in meniu pasarica, numai cu botul in ea ar sta laughing)
Cum de altfel am cunoscut si multi altii care fugeau mancand pamantul.
Nu mai lua personal chestiile astea. Daca vrea sa iti faca, lasa-l. Daca nu, nu insista.
Despre certuri, ma repet, in 3 ani ar trebui sa stii cum sa reactionezi la reactiile lui. Al meu e la fel...cand ne certam pur si simplu nu mai vorbeste cu mine. Cand nu am chef de el si de cearta il las in pace si pana la urma tot el isi cauta sa se bage in seama cu mine. Daca in schimb am si eu chef de cearta si vreau neaparat sa ma cert...ii turui pana ii fac capul calendar laughing
Ideea e ca ai o relatie perfect normala. Nu te mai concentra pe ce NU merge. Concentreaza-te pe restul lucrurilor. Pe alea frumoase. Pe alea care va tin impreuna. Cu ORICINE ai fii...o sa fii dezamagita de ceva. Conteaza ca dezamagirile sa fie net inferioare motivelor de fericire.

21 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM, a intervenit plictiseala, este normal, trebuie sa va diversificati sexual. este momentul sa va retrageti elegant din relatie si sa strabateti cearsafuri noi

| cosmin986522 a răspuns:

Dar tu ii faci lui?

| Saamira a răspuns (pentru cosmin986522):

îhî. Si pe mine nu ma dezgusta, chiar deloc. Inainte ii faceam aproape de fiecare data, acum la cateva zile.

| cosmin986522 a răspuns (pentru Saamira):

Se pare ca esti doar un obiect pentru el. eu cand am facut prima oara prietenei a fosst din proprie initiativa, acum ii fac mereu

| Saamira a răspuns (pentru cosmin986522):

Si el mi-a facut initial din proprie intiativa, inainte cu mult de a-i face eu. Dar tind sa cred ca a fost asa, nu stiu, dintr-un el de obligatie sau ca in felul acesta eu sa ii,, inapoiez" acelasi lucru. Apoi a inceput sa imi faca din ce in ce mai rar, iar eu am ajuns sa ma intreb ce naiba e in neregula cu mine. Cu atat mai mult cu cat am o igiena stricta, nu am probleme de sanatate intima si daca au trecut mai mult de 3 ore de cand mi-am facut dus, atunci merg si imi fac dus jos fix inainte de a face dragoste. Asta ca sa ma simt eu,, curata" happy

| RAY a răspuns:

De cand sunteti impreuna?

| Saamira a răspuns (pentru RAY):

De 3 ani happy De unul locuim si impreuna.

| RAY a răspuns (pentru Saamira):

Frumos,de cand ai observat raceala asta?

| Saamira a răspuns (pentru RAY):

Cred ca de cand ne-am mutat impreuna.

| RAY a răspuns (pentru Saamira):

Ciudat,da semne ca te inseala?

| Saamira a răspuns (pentru RAY):

100% exclus. Suntem aproape tot timpul impreuna si nici nu e genul care sa o faca.

| RAY a răspuns (pentru Saamira):

Cu comunicare cum stati?

| Saamira a răspuns (pentru RAY):

Din partea mea destul de bine, i-am comunicat mai demult si faptul ca eu cred ca ii e sila sa...a negat. Ii spun cam orice imi trece prin minte sau ce simt in legatura cu anumite lucruri, cu noi, cu mine - daca trec printr-o perioada sa zicem mai dificila si am nevoie de suport. Din pacate, din partea lui...sad dupa atata timp tot e foarte inchis cu mine, se supara repede si nu mai vorbeste cu mine(e o persoana si foarte sensibila), daca il intreb ce simte spre exemplu, imi raspunde,, nu stiu", la intrebarea,, la ce te gandesti" - acelasi raspuns. Daca stam in pat si ii spun sa imi povesteasca ceva, acelasi,, nu stiu" si vrea tot timpul sa ii indic eu ce sa imi povesteasca. Ii spun ca orice ii trece prin minte, despre ceva ce a vazut, auzit, trait acum 1 an, 2, 10, etc, orice, numai sa imi spuna. Ma lovesc de acelasi,, nu stiu".

| RAY a răspuns (pentru Saamira):

Nu poti face un viitor cu nu stiu, tu ca femeie ai ales un om nehotarat, imatur care nu stie ce vrea asta e adevarul, un om hotarat nu spune nu stiu, am senzatia ca ai ales un frate, ce atractie ai avut fata de el?

| Saamira a răspuns (pentru RAY):

Una extrem de mare. Nu e deloc prost, ci din contra. Poate doar nehotarat si nu stie cum sa se exprime. Si pe mine ma dispera cu,, nu stiu" asta si i-am spus-o de n ori.

| RAY a răspuns (pentru Saamira):

Fizica? baiatul e frumos, inalt? dar el are vreun raspuns cu da? de exemplu intrebal afara ploua ce spune? afara e noapte?

| mihai69 a răspuns:

Ce anume te face să crezi că „o face din obligație"?!?
Pe urmă, mai e un factor de care trebuie să ții seama: anume că poate pentru el sexul a devenit o rutină și de aici acea senzație...
Încearcă ceva nou, care să-l atragă.
Și trage de el să-l faci să vorbească; fii mai „subtilă", în sensul că atunci când îi ceri ceva, să aibă o singură opțiune (adică nu-l mai pune să vorbească „despre orice", ci despre ceva anume, clar definit - *înțelegi ce zic*?)winking
Baftă!

| Lawliet14 a răspuns:

Nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-l mai supune si lasa-l sa-ti faca ce vrea.
Nu-ti place? ii spui ca l-ai silit destul si cauti unul mai mult decat potent.

| Mihai123211 a răspuns:

Imi poti spune ce simte o fata cand i se face oral? am vazut ca tu ai zis ca primesti foarte rar dar vreau sa stiu ce simte o fata big grin

| BogdanOancea22 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui "asculta de ceva timp ai inceput sa fi foarte indiferent si rece cu mine si daca vrei sa ramanem impreuna sau sa avem o relatie de viitor ar trebui sa te schimbi pentru mine" sau ceva de genu daca te iubeste o sa se schimbe si o sa fie din nou "asa cum trebuie"