| SenZoru a întrebat:

Sunteti de acord cu proverbul "Iubirea trece si prin stomac"? happy

Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Da, in sensul ca lipsa mijloacelor de trai poate distruge casnicii. Multe pleaca de la,, nu este''

23 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Daca e destul de ¨mare¨ sa ajunga pana in stomac.trece.hee hee. te-ai prins, nu?

| fabiola a răspuns:

Daaaa.....incepe cu fluturasii la stomac si se termina cu un ulcer!

| carminaburana43 a răspuns:

La o anumita virsta inca nu... te bucuri doar ca esti indragostita si nu te intereseaza altceva... dar cind vrei sa te casatoresti atit pe ea cit si pe el deja ii
preocupa ca persoana iubita sa ii asigure(lui; ei)o viata sigura din punct de vedere material pentru ca isi dau seama ca lipsurile le pot distruge casnicia si viitorul copiiilor.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Iubirea trece si prin pat in cazul barbatului, mai mult decat la femeie.
La femeie trece si prin coafor, si prin mall, si peste granita, si prin restaurante etc.

daniela
| daniela a răspuns:

Dupa cativa ani de casatorie eu zic ca da pentru ca daca nu reusesti sa convietuiesti din toate punctele de vedere, dupa ce trece dragostea va fi foarte greu sa te mai intelegi.

| Encore a răspuns:

Trece grav prin stomac...

| Crisu_8081 a răspuns:

Sigur ca da. Orice barbat care stie sa-mi faca clatite este iubirea vietii mele.Se ofera careva?laughing

| LuS[z] a răspuns:

Daca e ceva SERIOS... DA pentru ca "iubirea"9parerea mea, se simte foarte mult si daca el/ea are un loc important in viata ta...

| Rizer a răspuns:

Da

| ellene a răspuns:

Da. Daca nu ai bani dispare si fericirea cu timpul. Dar daca ai bani nu este de ajuns ca sa fii fericit...cum iti explici asta?

| Guitarlove a răspuns:

Da!

| SenZoru explică:

Cipartoc laughing)rolling on the floor ai fost tare... stii tu ce sti...

| kathessa a răspuns:

Din pacate, da. Dar vreau sa iti si explic de ce. O relatie poate fi frumosa atita timp cit nu e macinata de diverse probleme. Cind se ivesc discutii legate de bani, de nivelul de trai... cei doi incep sa se certe si vraja se spulbera.
Exista si o alta parte a acestui proverb. De ce nu se indragosteste Andreea Marin de un student sarac sau de un sudor? Nu, nu pentru ca nu are unde sa il cunoasca, ci pentru ea stie foarte bine ce vrea de la viata si si-a propus sa aiba o viata lipsita de griji. Asa ca, genul acesta de femeie, chiar daca s-ar intilni cu un superbarbat, dar nu foarte dotat financiar, nici macar nu si-ar da ragazul sa il cunoasca si sa-i testeze capacitatile.Ar spune "pas" din prima secunda.
Deci trece prin stomac, dar in limitele bunului simt...
Si mai este un proverb..."banii nu aduc fericirea"...

| deluxe a răspuns:

Perfect de acord... fara necesarul de zi cu zi...nimic nu merge!

| dudu_4306 a răspuns:

Total de acord. Cea mai buna metodata sa-ti convingi iubita sa-ti gateasca.

| SpikE a răspuns:

La fete.

| maria_5001 a răspuns:

Apropo de ce a zis kathessa "banii nu aduc fericirea"... dar crede`ma ca o intretin

| Ciprian271 a răspuns:

Da. Dupa ce faci sex nu-ti este foame? Deci daca iubitei tale ii este foame da-i dulciuri pentru ca o face sa para mai provocatoare.

| billy69 a răspuns:

Din pacate da, dar unde este iubire se fac si bani de supravietuirewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Da, sunt de acord iubirea trece prin tot corpul love struck

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stii de ce se ingrasa barbatii dupa ce se insoara? vine de la munca si merge la frigider. aaa aceeasi mancare. ia sa merg in pat. offf aceeasi femeie.mai bine mananc ceva. da dragostea trece prin stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. love struck

| ary_7157 a răspuns:

... dar nu tine de foame...big grin