| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord cu proverbul : " Lucrul la timp daruit pretuieste indoit ".? argumentati.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Nasol dacă e pentru temă, mai completezi tu laughing
Dar oricum, astea sunt ideile mele:
1. Dacă oferi un obiect cuiva de ziua lui de exemplu, îl va aprecia mult mai mult decât dacă întârzii cu el 2 săptămâni.
2. Dacă de exemplu un prieten bun îţi cere ceva şi tu eziţi să i-l dai la început, dacă nu te mişti prea repede poate face rost din altă parte, şi poate o să afecteze relaţia dintre voi.

3 răspunsuri:
| Octavian26 a răspuns:

Sincer nu numai ca nu am auzit de el dar nu prea stiu la ce se refera! Tradul si poate explic!tongue

| AidaCR a răspuns (pentru Octavian26):

Din pacate si la mine e prima oara cand il aud...

| Octavian26 a răspuns:

Sigur e scris corect suna mai bine si mai logic " Lucrul la timp daruit se pretueste inzecit!" zic si eu! adica dai-l omului cand are nevoie!