| CristinaMihaelaMara a întrebat:

Sunteti de acord sa fiti intr-o relatie cu un baiat mai mare ca voi cu 2 ani? Mie nu mi-se pare o diferenta foarte mare de varsta dar vreau sa aflu si parerea voastra

11 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Crede-ma nu vrei o relatie cu un baiat de varsta ta. E chiar mica diferenta gandindu-te la raportul de maturizare al barbatilor comparativ cu al femeilor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca baiatul/barbatul este mai mare decat fata/femeia cu 2 ani, se poate aprecia ca acea diferenta de ani reprezinta diferenta de varsta ''IDEALA''. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normala o asemenea relatie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Intre mine si prietenul meu sunt 13 ani diferenta... La varsta mea nu as mai putea fi cu un barbat doar cu 2 ani mai mare.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

E cam de o seama cu tatu-tau. laughing

| Victoria18 a răspuns:

E o diferenta foarte mica. Logic ca dahappyMereu e dragut ca baiatul sa fie puţin mai mare ca fata. E foarte dragut.

| Innsbruck a răspuns:

Nu e deloc marelaughing
Intre mine si iubitul meu(care nu stie inca ca suntem impreuna) e o diferenta de 4 ani.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu conteaza 2 ani. Dar varsta si greutatea conteaza intr-o relatie, doar nu te-ai culca cu o anorexica de 50 de ani, sau cu o obeza de 8 ani (logic).

| Ether a răspuns:

2 ani e o diferenta mica. Acum depinde si ce varsta ai tu. Daca ai 13, iar el are 15 atunci nu mai e asa mica. Cu cat varsta e mai mare, acei 2 ani devin o diferenta tot mai mica. Oricum, la nici o varsta 2 ani nu e diferenta mare.

| Feelmeunderyourskin a răspuns:

Cam cei doi ani sunt perfecți as putea spune pentru că pubertatea la fete este intre vârstă de 11-13 ani iar la băieți incepe la 13-15 ani, deci băieții sunt înapoi cu 2 ani că sa zic. Acum...depinde deoarece când fata e a șaptea și băiatul e a noua ti se pare mult 2 ani dar deluoa liceu doi ani nici nu mai contează, mai ales după 20 ani ar putea să fie și 5 ani diferența că nu se va simți

| PcAndreea1990M a răspuns:

Nu, nu este o diferență mare. Este chiar perfect. Iubitul meu este mai mare ca mine cu 6 ani. Eu am 16 el are 22, dar in cazul tau. Daca ai mai putin de 14 nu iti recomand băieți mai mari de 15 ani. Tu decizi?