| AlanIprechüm a întrebat:

Hello. Vreau sa aflu parerea voastra despre casatoriile gay.
Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| CinVasileeee a răspuns:

Suna cam periculos pentru funduletu meu laughing eu ma retrag cand aud asta

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, nu sunt de acord cu legalizarea lor. Nu are rost sa intru in detalii pentru ca stie toata lumea motivele. Din fericire, o schimbare in acest sens nu va avea loc in Romania mult timp de acum incolo.

| deeeaqq a răspuns:

Mi-e indiferent dacă se căsătoresc gheii sau nu, scuze.

Adică pro, dc nu?
E viaţa lor, să facă ce vor, oricum nu-i opreşte nimeni.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic despre subiectul asta adica fiecare dintre noi are pareri diferite despre asta.
Eu nu am nimic cu persoanele de acest gen care sa iubeasca o persoana de acelasi sex cu el de ce sa nu aiba pana la urma un fel relatie ca sa spunem asa si sa locuiasca impreuna dar sincer sa fiu mi s-ar parerea ciudat sa vad cum un barbat tine de mana un altul pe strada mergand ca 2 indragostiti si daca s-ar si saruta(bine sunt sigur ca au si eu decenta lor si nu ar face asta in public cu siguranta) sa-i vezi cum se casatoresc nu cred ca au nevoie de asta ca sa se vada ca se iubesc dar nu inteleg de ce ar vrea acte de casatorie dar ma rog sunt de acord ca astfel de persoane sa aiba astfel de relatii si sa se casatoreasca daca vor doar traim in democratie dar as fi multumit daca n-ar face anumite gesturi in public sa se sarute de fata cu lumea sa se tina de mana in public pot sa faca asta cand sunt ei 2 in intimitate ar fi chiar ciudat sa-i vezi asa, la baieti si fete nu am nimic in potriva la ei e altceva, e normal pentru noi sa vezi o fata cum saruta un baiat si astea.

| DryIce a răspuns:

Nu sunt de acord. Atunci cum ar fi sa fie legale crimele? hai sa legalizam totul si sa devenim animale. D-zeu ne-a lasat pe Pamant ca barbat si femeie, plus si minus, ying-iang, zi-lumina... gai inseamna ca si doua + uri care stim din fizica ca se respind si e imoral. Cei ce practica asta sunt puscariasi care asta au facut in puscarii si cand au iesit au facut si la altii. Asa a aparut aceasta porcarie. Sunt total in dezacord.

| andreeadaiana2000 a răspuns:

Pro.Iubirea e iubire.Nu depinde de sex, rasa, naționalitate, religie.Sunt si ei oameni au dreptul sa se căsătorească cu persoana iubita.

| Irfrindrela a răspuns:

Total de acord. Adica nu vad de ce nu.