| DeeaDiDi123 a întrebat:

Vi se pare ok diferența de vârstă dintr-o relatie de 10 ani?
Sau, după părerea voastră, care este diferența de vârstă într-o relație în are lucrurile nu mai sunt ok?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E imensa...esti gerontofila?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Știu mai multe familii cu diferența asta, și sunt ok.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca as putea sa imi dau cu parerea, legat de a doua imtrebare mai ales.

Dar legat de prima... sa zicem ca este ok probabil.

| Brizbriz a răspuns:

Nu prea
daca oamenii se iubesc si se inteleg, atunci poate fi si mai mare, chiar mult mai mare, insa cazurile in care CHIAR se iubesc si se inteleg sunt destul de rare
asa ca in mod normal diferenta nu ar trebui sa fie mai mare de 4-5 ani, deja de la vreo 6 ani se observa, serios

iar cu inaintarea in varsta, partenerul mai tanar o sa vada cum ala mai in varsta incepe sa aiba probleme medicale, lucru normal pentru cineva in varsta

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Este decenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| blairelovesmusic a răspuns:

Vârsta e doar un numar. Tot ce conteaza intr-o relatie este sa te intelegi bine cu partenerul tau si sa va iubiti unul pe celalalt, sa va sprijiniti unul pe celalalt cand viata e grea etc.

| Anonim67377882 a răspuns:

Depinde.
Daca el e mai mic, poate.
Daca ea e cea mica tind sa judec deoarece unele cauta banioci. Sau s-o fi indragostit de frumusetea si sufletul lui bun?

| Robert265 a răspuns:

Da

| Anna71 a răspuns:

Între mătușa și unchiul meu sunt 11 ani diferență și le merge foarte bine. Depinde de fiecare persoană.

| Roz12 a răspuns:

Partenerul meu de viața e cu 10 ani mai mare ca mine și eu fiind foarte mică fata de el am 22 de ani, însă dacă e înțelegere și iubire vârsta e doar un număr nu te gândi la ce spune ceilalți, decât sa stau cu unul de 18 ani și sa se gândească numai la el laughing)) mai degrabă așa