| y a întrebat:

Te-ai indragostit de cineva fara sa vrei. El.de asemenea te place foarte mult si ati avut ocazia de a fii impreuna dar a aparut cea mai buna prietena a ta in peisaj si il place si ea.
Trece o luna.amandoi sunteti 'indragostiti' unul de altul. dar acea prietena iti este foarte apropiata si nu vrei sa o pierzi din cauza unui baiat.
Ce ati face?

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Cine s-a îndrăgostit prima de el? Tu, nu? Păi şi atunci, de ce să fii naivă, să păstrezi prietenia cu ea, şi mai târziu să afli că cei doi sunt împreună? Baftă!

pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Da, ceva de gen mi s-a intamplat si mie. a fost chestia ca mie imi placea de un baiat si nu i'am spus prietenei mele, iar ea dupa 3 zile s-a combinat cu el. dupa ce s'au despartsit ei, adica dupa vreo 3 saptamani, a aflat si ea ca mie de fapt imi placea de el. ei nu mai aveau nici o treaba, ea se combinase cu cel mai bun prieten al lui si cum s-a ajuns ca in vara eu eram cu tipu' cu care a fost si ea, si ea cu cel mai bun prieten al lui. sper ca ma intelegi laughing si dupa vreo 2-3 saptamani de cand eu eram cu el, ea s-a impacat iar cu el. straight face si eu atunci eram la tsara. dupa 2 zile i'a parut lui rau, s-a intors la mine si etc.eu imi propusesem sa nu mai vorbesc cu ea, ca a mai facut o data ceva de gen, dar am iertat'o, si mi-am jurat ca daca mai face o data asa, data viitoare nu o mai iert. ideea e ca dupa cate vad tu chiar tii la baiatul ala, dar din cate observ tii si la prietena ta. cel mai bine ar fi sa discutatsi totsi 3, dar pana la urma daca ea e prietena adevarata, nu o sa faca nimic...

| Razvan a răspuns:

Daca imi era prietena, se retragea.Renunt la ea pentru el

| ATHOS a răspuns:

Daca iti este cu adevarat prietena nu iti va distruge relatia. Sfatul meu este sa continui. Daca se va intampla ceva nu va fi din cauza ta.
Bafta!

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Hmm pai daca e prietena sincera nu se va baga peste rel voastra. daca este o prietena falsa iti va da de ales ori cu el ori cu ea ceea ce inseamna ca mai bine te lipsesti de ea.

| pwp a răspuns:

Pai eu as alege prietena!
dar depinde cat de apropiate sunteti voi doua, si cat de mult esti indragostita de acel baiat!

| TipulVerde a răspuns:

E o vorba englezeasca: Bros before hoes.
Adica Prietenie > ...Pai...ma rog stii ce vreau sa spun >D