| DanielHabax a întrebat:

Te naști aromantic sau poți sa devii odată cu timpul?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa consideram ca ne nastem cu toate,fara a avea nimic,de fapt.
Continuarea depinde de educatia si dragostea pe care le primesti,de trasaturile pe care simti nevoia singur sa le accentuezi, inima si sufletul fiecaruia imbratiseaza ceea ce iubesc si isi doresc mai mult.
Viata e o sete nestinsa de sentimente, de trairi, de emotii. Bune sau rele, depinde de fiecare cu ce-si hraneste sufletul.

| DanielHabax explică (pentru greece12):

Sunt anumite trăsături pe care le moștenim și trăim cu ele fără sa ne învețe cineva, dar în principiu, da, aveți dreptate

| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna 'aromantic" in conceptia ta?
Chiar nu inteleg ce vrei sa intrebi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te naști nicicum.

| Crackman a răspuns:

Cu timpul

| blairelovesmusic a răspuns:

Depinde de la o persoana la alta, dar multe devin pe parcursul vieții.

| PaulCos a răspuns:

Romantismul sau lipsa lui este mai degraba un cumul de factori decat o trasatura genetica. Poate aparea sau poate disparea (romantismul) in functie de context, de nivelul de comfort fizic psihic si financiar, de compatibilitatea cu persoana de langa, de ce nu de sanatatea psihica si de educatie.

| Minerva9709 a răspuns:

Nu e nimic greșit în a fi sau a nu fi romantic. Totul de prinde de ce te face pe tine fericit în viață. Nu poți pretinde romantism dacă tu nu simți sa o faci

| DanielHabax explică (pentru Minerva9709):

N-ai înțeles la ce m-am referit.