| andrei2000_2346 a întrebat:

Te poate afecta masturbarea daca ai o varsta intre 11-16 ani? Daca da in ce fel si cum?

Răspuns Câştigător
| cosminbacau a răspuns:

Buna si asta. Da! te afecteaza. O sa ai orgasm si o sa pierzi energie. Dpdv sexual depinde de frecventa, daca e combinata si cu actul in sine, si alte chestioare care se petrec in mintea ta.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde cat de mult practici sportul. Ca daca exagerezi o sa te slabesti, o sa te poti imbolnavii mai usor, poti sa devi si anemic, etc.
Eu am facut-o de multi ani si nu am nimic, sunt un tip normal (toti cred asta). rolling on the floor

| Zady a răspuns:

Singura modalitate de a te afecta este doar daca o faci in exces.nu are efecte negative asupra corpului ci doar asupra psihicului, in sensul ca tot facand asta prea des vei ajuge sa nu iti mai placa la un moment dat sexul cu o fata ci te vei obisnui asa, e normala dar nu in mod exagerat asa ca ai grija

Răspuns utilizator avertizat
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Da te poate afecta facand bataturi in palma si parlaughing pe mana

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Da te poate afecta facand bataturi in palma si parlaughing pe mana si sa devii dependent

| Gosh. a răspuns:

Mare efecte fizice, nu.
Doar ca atunci cand o sa vina vremea sa o faci cu o fata, n-o sa mai ai nicio placere.

| sufletranit_5626 a răspuns:

La creier si dupa un timp nu iti mai merge asa bine puta

| balonashhh [;;)] a răspuns:

laughing dmnee straight face
ce facc copii la 11 ani :d
eu la 11 ani ma jukamm cu papusilerolling on the floor

| yonwzza a răspuns:

Scuze dar tu cati ani ai? Daca ai 11 ani te sfatuiesc sa te duci la un medicwinking

| andrei2000_2346 explică:

Doamne ce oameni daca am pus intrebarea cu minim 11 ani inseamna ca am 11 ani... ce sa mai zicstraight face

| Emy4u92 a răspuns:

Mah nu il mai speriati pe saracu copil ca ii creste par in palma si dinalealaughing andrei stai linistit ca nu afecteaza.ideea ii sa nu exgerezi si sa faci si un pic de sport adevarat laughing