| litere123 a întrebat:

Te poti indragosti de o persoana cu care nu ai avut niciodata o conversatie, dar despre care stii multe detalii?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiti seriosi

| Hammurabi a răspuns:

Nu. În nici un caz.
E un mare moft chestia asta cu îndrăgostitul de o necunoscută, la prima vedere, fără să schimbi o vorbă, etc.
Explodează hormonii în tine, îți intoxică creierul și ai împresia că te-ai îndrăgostit.
Obligatoriu, tipa trebuie să fie mișto. Că dragoste la prima vedere cu o tipă nașpa nu s-a inventat încă. laughing))))

| sofisis a răspuns:

Nu. Este un fel de infatuare plecata de la imaginea pe care mintea ta o proiecteaza in legatura cu acea persoana. Dar nu e indragosteala pe bune.

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Nu mai spune, infatuare?

| sofisis a răspuns:

Da, cred ca nu am fost prea atenta cand am scris. laughing)) Si am gandit-o ca infatuation, din engleza. laughing)) ma rog, ideea de baza e ca este o iluzie. Nu e indragosteala

| Plato a răspuns:

Bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar Dacã esti singur si ciudat te poti indragosti Asa.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti in stare sa explici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te 'îndrăgostești' de detaliile pe care le afli despre acea persoană, nu de acea persoană. Nu ai nevoie de motive pentru a te îndrăgosti de cineva, ci doar te îndrăgostești de acea persoană, fără motiv.

| teo530 a răspuns:

Da.

| Treaem24 a răspuns:

Normal

| Demetrov a răspuns:

Daca-mi place mecla ei da.

| StevenMetalhead a răspuns:

Liber. Dacă e simplatică și detaliile celea ți se par drăguțe nu cred că va fi vreo problemă. Așa că da, poți.

| CrissL0101 a răspuns:

Poate la nivel idilic. De exemplu cantaretii, actorii, cu aproape niciunul nu voi avea vreo conversatie, dar asta nu inseamna ca nu îi apreciez. Daca e vorba de o persoana cu care exista sanse de a avea un contact... Poti valida sau nu sentimentul.

| Sergyoalex a răspuns:

Normal.

| DZew a răspuns:

Indicat ar fi sa incepi sa discuti cu persoana respectiva, iar detaliile sa le afli chiar de la sursa.