| anonim_4396 a întrebat:

Ti-e frica de singuratate?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Din spusele lui Cioran, omul tot timpul e singur!

11 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Oricui ii este frica de singuratate. Orice om isi doreste sa aiba pe cineva cu care sa imparta totul, bun si rau.

| mgtow a răspuns (pentru liz23):

Te inseli, eu o sa fiu singur toata viata si nu mi-e frica de singuratate.

| liz23 a răspuns (pentru mgtow):

Nu iti este frica de singuratate dar ti-e teama de respingere? Imi pare rau daca te vezi singur toata viata. Orice curs al unei vieti,in afara de un loc de munca este sa ai o familie, un camin, copii...toate facandu-le cu cineva, singur ce faci? cu cine imparti? cu cine te bucuri si ceri sa fie langa tine in orice moment?

| mgtow a răspuns (pentru liz23):

La cat de mult te iubeste persoana care e langa tine nu oricine crede intr-o casnicie si pot aparea probleme grave in timp. Nu ai vazut ca din ce in ce mai multe persoane raman singure? Putine reusesc sa aiba familie si mie nu-mi pasa daca nu o sa am pentru ca ma voi multumi cu serviciul pe care il voi avea si in casa fac ce vreau.

| liz23 a răspuns (pentru mgtow):

E parerea ta si o respect chiar daca nu sunt de acord.Din cauza unei dezamagiri in dragoste nu trebuie sa renunti la ideea de casnicie.Pentru mine, trecutul imi aduce zambet prim momentele frumoase si lectii din greseli.La fel eu vad fericirea in doi, o vreau si stiu ca se merita sa cauti, sa ai rabdare si sa crezi ca meriti.Cat despre "fac ce vreau",nu vad rostul. oricum faci, serviciul nu te va tine in brate cand ai nevoie, nu te va astepta acasa cu o vorba frumoasa si nici nu iti va da putere sa mergi mai departe.

| mgtow a răspuns (pentru liz23):

In viata omul se descurca si singur, daca nu are parte de afectiune din parea unei femei suporta greul dar nu ramane la pamant ci traieste ca oricine are libertate (eu nu sunt genul de om care se duce la discoteci sau sa prinda una in pat apoi alta) nu-mi place ci liniste sa am si munca va fi foarte importanta pentru mine doar mi-am dorit mult sa ajung acolo si voi ajunge anul viitor sa profesez respectiva meserie. Vezi ca ai un mesaj privat.

| liz23 a răspuns (pentru mgtow):

"Acest utilizator accepta mesaje doar de la prietenii lui!

| mgtow a răspuns (pentru liz23):

Accepta-mi prietenia si apoi poti trimite mesaj.

| Angel_8399 a răspuns:

Nu mi-e frica de singuratate deoarece ce-i al meu e pus deoparte:* Succes:*

| Elena_9064 a răspuns:

Da imi este frica de singuratate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu