| daniela_7403 a întrebat:

Ti s-a intimplat vreodata ca iubitul/iubita, sotul/sotia, sa-ti spuna uneori in timpul partidei de sex ca nu faci ceva cum trebuie, adica sa para cam nemultumit de ceea ce faci?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nemultumit nu stiu daca e cuvantul cel mai bun, dar mi-a atras atentia de cateva ori ca isi doreste altceva sau altcum. Si mi se pare absolut normal, doar avem intimitate si incredere reciproca, trebuie sa ne simtim amandoi bine. Si eu ii spun daca ceva nu e asa cum mi-as dori, dar nu ca repros, ci doar ca sugestie de imbunatatire.

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu mi-a atras atentia niciodata, dar asta nu inseamna neaparat ca m-am ridicat la nivelul asteptarilor sale. Poate i-a fost jena sa-mi zica.

| catthshshshs a răspuns:

Nu isi exprima nemultumirea in pat si nici eu de altfel. Eu ii sugereze anumite lucruri (cam eu sunt aia care vine cu idei noi) si el imi spune ce parere are.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, atat el cat si eu ne zicem nemultumirile in pat. asta este calea cea mai rapida pentru ca amdoi partenerii sa se cunoasca si sa se satisfaca.

identitate
| identitate a răspuns:

Numai o data?! "Mai repede","Mai incet","Ma doare", si multe alte indicatii. happy Daca tace si nu spune, e fraiera. Ce sa fac cu ea? Ala nu e cuplu.Cand banuiesc ca are retineri in a spune, exagerez un pic (intr-un fel sau altul) si e obligata sa spuna.happy Sadic, nu? Dar asa se obisnuieste sa spuna orice si e mai bine pentru amandoi.
Nemultumiri? Da, si inca des, in general provocate cu intentie.Altfel dispare interesul.
Cea mai mare nemultumire si-a manifestat-o cineva sarind pe pat in sus.Sarea si ajungea pana in tavan si se invartea in acelasi timp de ciuda.laughingAsta pentru ca, dupa ce m-a trezit din somn intr-un mod nemaipomenit, nu numai ca m-a pus sa fac dar mi-a si spus unde.Asta imediat dupa ce a vazut ca am deschis ochii big grin si sunt moracanos rau.Era clar ca a facut-o cu un scop, nu avea nici o dorinta de a oferi placere.Asa ca m-am ridicat si am mers sa fumez o tigara, ca doar nu sunt gigolo.De atunci i-a ramas alintatura "Titi"(de la titirez) si ne prapadeam de ras.happy
Trebuie sa existe comunicare, sa se manifeste nemultumirile dar in acelasi timp sa nu se "presteze" la cerere si sa nu fie mereu totul "perfect". Trebuie sa existe suisuri si coborasuri (cu diferente de nivel nu prea mari) si sa se mentina suspansul. Tu il/o "urci", tu il/o "cobori", nu il/o tii mereu in "slavi", pentru ca se plictiseste sau i se urca la cap.happy

| beba a răspuns:

Sincer nu insa trebuie sa fie foarte neplacut!sad
Chiar acum cateva zile mi-a marturisit ca ii place tot ce ii fachee heedesi nu e nimic iesit din comun insa exista chimia aceea intre noi care dubleaza sau tripleaza efectele actiunii mele happy

| eugem35 a răspuns:

Ce intebare de rahat ai pus cum sa spuna asa ceva nu iti dai seam ce bataie isi ia saraca femeie de la sotu ei eu unul nu am intanit nicio data asa ceva, o singura data i-am spu prietenei mele ce sa faca pentru ca era virgina asta cand eram si eu pusti iar acum nu am intalnit asa ceva

| sbk a răspuns:

Da, pentru ca numai asa poti sa afli cei ii place cel mai mult, si u poti sa faci acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si am ramas masca. Mi-a spus ceva de genul " esti prea romantic, prea pasional, da-mi 2-3 palme sa simt si eu, ce atat pupat si mangaiat", ne-am despartit, ideea de a da intr-o femeie a invins in fata sexului.