| JustBlackNoGrey a întrebat:

Ce caracteristici TREBUIE sa aiba iubitul/iubita?
Ce NU ar trebui sa faca vreodata iubitul/iubita?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Sa ma iubeasca din toata inima lui si sa nu se poticneasca in eventualele defecte ale mele, sa-i placa sa calatoreasca ca sa putem vedea lumea impreuna. Sa ma sustina in incercari. Sa aiba varsta apropiata de a mea si sa aiba un aspect fizic placut. Sa aiba principii asemanatoare cu ale mele.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Lioana):

O caracterizare foarte frumoasa care arata ca te intereseaza mai mult sufletul si mintea lui. e de apreciat ca exista persoane asa ca tine, multa bafta sa ai si sa nu te schimbi niciodata! sau oricum nu prea mult big grin

| Lioana a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Multumesc pentru apreciere.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Daca te va iubi din toata inima lui, nu ar putea sa se poticneasca in eventualele greseli, dimpotriva, te va iubi in ciuda lor, mai mult, poate te va iubi cu tot cu defectele ce le ai, fara a vedea ca sunt defecte. Te va iubi asa cum esti, cu bune si cu rele.

66 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sa recunoasca cand greseste. Nu trebuie sa fie perfecta, dar trebuie neaparat sa fie perfectibila, adica sa doreasca sa isi imbunatateasca caracterul si viata. Si asta incepe cu recunoasterea greselilor, si incercarea de a nu le mai face si de a le repara.
Nu exista ce nu ar trebui sa faca. Dragostea da libertate totala, iar cand cel iubit greseste, ea inca este acolo, pentru a indrepta. OK, da-mi in cap, dar voi avea grija sa te ajut sa n-o mai faci, plus ca voi sti sa scot un bine din asta happy. Deci, din partea mea, are libertate totala sa faca ce vrea. Iar daca o intrebi pe sotia mea care e unul din lucrurile care ii plac cel mai mult la mine, acesta e unul din ele.

| JustBlackNoGrey explică (pentru cristi202):

Felicitari ca ai o relatie de durata si atat de frumoasa! Sa va tina mult si bine! happy

| cristi202 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Multumesc! Sa ne tina, ca pe 14 avem 10 ani de casnicie, si sa nu ni se intimple ca la o familie de pensionari, stiu de la tatal meu, le ducea ca postas pensia, care, dupa mai bine de 50 de ani de casnicie s-au despartit de pe urma unei mici neintelegeri happy!

| T0T a răspuns:

Să știe să gătească și să facă curat și să fie bună la pat.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

rolling on the floor Mă declar satisfăcut cu astfel de reacții.

EDIT: Mă declar și mai satisfăcut că a observat totuși gradul ridicolului și și-a șters răspunsul big grin Ai luat decizia înțeleaptă domnișoară respectabilă...

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

La cine te referi?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai contează happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Frumos. Ma lasI sa mor aici de curiozitate.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

La jumatatea ta

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Huh? cine? despre ce e vorba? fill me in big grin

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

rolling on the floor ok... pai asa iti iei o menajera si o p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a. si ai terminat treaba. in rest, nimic? big grin
deci daca e o menajera p.r.o.s.t.i.t.u.a.t.a + psihopata e ok? big grin

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Nu am nevoie de psihopate. Cât despre menajere și prostituate, alea trebuie plătite, deci nu.

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Oh, deci le lasi si neplatite? rolling on the floor mult noroc frate! dar nu cred ca sunt femeile chiar atat de idioate, sa fim seriosi!

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Nu e idioțenie să accepte ce am spus. Se numește dragoste necondiționată(nu e nevoie să fie plătite pentru așa ceva altfel cum am zis, mă pot lecui). De asemenea a ști să gătească, să facă curat e de bun simț iar sex oricine îl face, de ce să nu fie și plăcut? Ideile sunt cam preconcepute în acest sens din cauza trendului social care face să pară aceste caracteristici o rușine ceea ce mi se pare stupid.

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Dar daca e o persoana super si nu stie gati?
mie mi se pare straniu ce zici tu, pentru ca la mine incercam sa facem sa fie totul in echilibru, lucram ca in echipa : azi nu am eu timp sa gatesc, gatesti tu. azi nu ai tu chef, nu poti, etc sa impaturi hainele, o fac eu si tot asa. adica poate ca eu, sa zicem, vin obosit de la munca si nu mai am chef sa mai fac is ceva prin casa, dar si ea vine tot obosita de la munca si ea mai trebuie si sa gateasca si curatenie. doar curatenia de cate feluri e! niciodata nu a reusit ea sa faca curatenie totala si nici eu. de aia ce ai zis tu mi se parea deplasat

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Și nu e mai ok o persoană și super și care știe să gătească în același timp? Dar probabil intră la acel super și acea caracteristică... Poate modul în care vezi tu acel "super" diferă de al meu. E ăsta un motiv să zici că e un lucru deplasat? Te raportezi la tine, e normal, însă fiecare are preferințe diverse. Iar raportându-te la tine dai de înțeles că iubita ta știe a găti și a face curat(chiar dacă lucrați împreună)... Însă am specificat eu că nu lucrez împreună? Când și unde? E adevărat că am folosit o formulă mai simplă iar oamenii tind să tragă concluzii mult prea rapid și ușor și am vorbit și de acel trend. Toate astea pot face ușor o femeie să aibă anumite frustrări în minte și știam dinainte asta. Însă nu mă așteptam prea mult să primesc și un asemenea răspuns și să primesc și respins de la o femeie din această cauză laughing Pentru că am zis că prefer să știe să gătească și să facă curat și să se priceapă la sex? laughing Dacă stai să te gândești mai bine observi că e destul de penibil, mai ales că ține de propria persoană, am dreptul să am orice preferințe vreau, nu le răpesc pe astea și le pun să îmi gătească laughing E interesant să vezi reacțiile astea la nivel psihologic și uneori amuzant.

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

rolling on the floor esti tare amuzant.
ma refeream la faptul ca prin casa, in afara de curat si gatit nu prea mai ai ce face. daca ea face totul, si asta stiu sigur ca nu poate, dar daca ar face totul, atunci eu ce mosu' as mai face? care ar fi rolul meu de barbat in asta? eu am mai multa forta ca ea si drept urmare nu o folosesc pe nimic...

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Repet, nu am specificat în răspunsul meu că ar face totul sau că nu am lucra în echipă.winking

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Ba da, pentru ca ai spus ca trebuie neaparat sa le stie face, nu ca invatati sa le faceti impreuna...

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Nu am zis că învățăm să le facem împreună, am zis că le facem împreună. Dacă știe să facă, ce o oprește să facem împreună? laughing E mai simplu așa decât să învețe atunci, mai puține bătăi de cap. Deci repet, nu am specificat că ar face totul, nu știu cum le deduci. laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Deduc din ce spui si la fiecare comentariu adopti parca un alt unghi de vedere

| T0T a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Păi nu am spus ce zici tu laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru T0T):

Vreau sa zic cum ca la inceput ai fost categoric, apoi a scazut ponderea

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Lasa-l,, omul e deluded, e fan United, se subintelege care e toata chestia( sa nu ma injure acum) ))))

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Si daca e fan United, atunci... ce? ce spune acest lucru despre el? Tine-ma si pe mine la curent

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Cei mai suspecti fani ai fotbalului...echipa iti zice caracterul. O sleahta de hoti

| mentholinks a răspuns:

Sa nu ma sperie cand ii vad fata dimineata, in rest se rezolva.

| Nemessys a răspuns:

Simpatica, de treaba, intelegatoare, comunicativa, desteapta, dar nici prea exagerat, cu mult timp liber, draguta, putin nebuna, vorbareata (insa cand isi deschide gura, sa o deschida cu un motiv bun). Asa. poate sa fie vorbareata si sa zica numai tampenii. Putin timida daca e... cu cat e mai timida, cu atat am mai multa incredere in ea. Sa vad mereu acea dorinta a ei de a se vedea cu mine si de a ma trange in brate si ca ar face orice ii sta in puteri sa nu ma piarda, imi place daca as vedea-o protectiva sau ca nu ar vrea sa renunte la mine si ca vreau sa fiu doar al ei. Nu m-ar deranja daca ar face urat atunci cand interactionez cu o fata care-i colea de clasa rolling on the floor Dar asta sa nu se intample prea des. Sau daca este geloasa (chiar daca nu ar avea pe ce sa fie dar ma rog...) nu as avea nimic impotriva. Asta da dovada ca vrea sa fiu doar al ei.

Ce nu ar trebui sa faca? Pai... sa fie incapatanata, neintelegatoare, sa se comporte rece si sa ma trateze cu indiferenta(cand nu merit) sa ma minta si sa ma insele. happy

| JustBlackNoGrey explică (pentru Nemessys):

Interesant raspuns, e doar o mica inconsistenta in ceea ce ai zis : daca are mult timp liber, inseamna ca nu invata, deci nu ar avea cum sa fie desteapta. deci ce alegi : timpul liber sau inteligenta?

| Nemessys a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Tu esti ala care ai inteles. Exista oameni (printre care ma aflu si eu) care nu au cine stie ce note, dar sunt foarte destepti.winking Eu am zis in sensul ca : daca eu in timpul saptamanii o chem afara, sa nu imi raspunda in FIECARE ZI,, nu pot, am de invatat". Dar si Duminica. Adica puii mei frate cat sa inveti? Hai ca mai inteleg nu ai nota, urmatoarea zi te asculta, mai tarziu trebuie sa faci nu stiu ce, e perfect normal, sau in perioada cu tezele, e ok. Dar hai sa fim sinceri... chiar in fiecare zi? Temele nu cred ca-ti iau mai mult de o jumatate de ora. Eu in clasa a9-a si 10-a frate, deci sa mor de te mint, cred ca am avut ceva de scris de 15-20 de ori... In acesti 2 ani eu de atatea ori mi-am facut temele. Si nu in ideea ca sunt lenes, in ideea ca. eu chiar nu aveam. Acuma nu stiu cum e la altii insa totusi. Daca are numai de 10, asta nu inseamna ca este desteapta happy. Crede-ma, stiu ce zic si ce am zis in raspunsul anterior. Sau mai ai nevoie de explicatii?

| JustBlackNoGrey explică (pentru Nemessys):

Am inteles. dar asta in ideea ca ea vrea sa studieze doar cat e nevoie ca sa treaca liceul. dar daca ar vrea sa isi alimenteze creierul cu lucruri suplimentare, nu mediocre?
Am inteles ideea, deci nu zilnic 4 ore, dar totusi sa stie sa isi faca timp si pentru tine. E un lucru perfect normal, l-ai punctat bine, dar unii incep incet-incet sa isi excluda partenerii din timpul lor liber.

| Nemessys a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Depinde... la ce te referi cu,, lucruri mediocre". Eu as vrea sa am cu ea conversatii : inteligente, amuzante, ne mai dam o parere despre ceva, ne mai amuzam pe seama unui lucru (in niciun caz sa barfim pe x sau y), mai aflam ceva nou unul de la altul. Chestii de genu. Nu doar conversatii cu,, iubi" cu,, vtm", printeso si alte cacaturi de genu. + emoji-uri de alea cu pupici, cu inimioare si alte prostii.
As accepta sa avem conversatii de astea care aflam ceva unul de la altul. Uite. de exemplu mie imi place astronomie, poate si ea stie ceva despre asta, am putea sa vorbim... habar n-am, nu stiu sa dau acum un exemplu. :P Oricum, citeste raspunsul de la intrebarea asta.

https://www.tpu.ro/......litati-ar/

E impartit pe fragmente. De la prima propozitie a fiecarui fragment, o sa-ti dai seama ce o sa contina.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Nemessys):

Am inteles. mersi mult de raspuns happy

| silvya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Și mie îmi place astronomia happy
Iar dacă ar fi să raspund la întrebare. Iubitul ar trebui să știe să gătească, consider că această treabă este pentru ambele sexe. (Si btw, barbatii sunt cei mai mulți chefi bucătari, nu femeile) Să fie inteligent, sincer, să mă respecte și să mă aprecieze în principal pentru mintea mea, nu pentru corp. Să avem aceleași valori morale adică: să nu înjure, să nu fumeze, etc.Să fie un băiat simplu, de treabă. happy

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Nemessys):

Man, ai talent la scris si povestit si vorbesc serios. Adică scrii într-un mod in care îl face pe cititor să tot citească. Si răspunsul la întrebarea aia e de nota 10. Pe lângă asta gândești 90% ca mine din cate văd. Respect!

| Nemessys a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Multumesc foarte mult! ^_^

| Nemessys a răspuns (pentru silvya1):

Ai perfecta drepatate la faza cu gatitul! Pe langa asta nu ar strica sa imparta treburile in casa. Uite de exemplu, eu cand o sa fiu mare si eu cu viitoare sotie o sa stam in aceeasi casa, eu intr-un fel as vrea. de exemplu intr-o zi libera cum ar fi sambata sa facem curat prin TOATA casa (asta de exemplu o data la luna) sau ce este de facut (asta o data pe saptamana). Gen. aia care-i o data pe luna, rasturnam toata casa cu c*rul in sus. Anyway, eu de exemplu as putea sa mut mobila, sa dau cu matura, ea sa stearga praful sau poate sau sa gateasca (eu sunt varza la gatit, insa nu as zice,, nu" daca ar dori si ea sa ma invete ceva ). Adica hai sa fim seriosi nu cred ca am sa stau cu orele dupa ea sau sa ma duc sa-mi iau ceva din oras. Atunci copii ce mai mananca? Asta se poate intampla mai multe zile la rand si. copii timp de 3-4 zile mananca doar fast food?winking. Nu mi se pare o chestie tocmai normala. De asta trebuie si barbatii sa invete sa gateasca. Faza este ca asta cu treburile casnice gen, femeia face aia, barbatul face aia, iti dai seama ca este foarte veche, na. si cum sunt unii in ziua de azi (adulti si viitori adulti), iti dai seama ca la mintea lor inapoiata rau de tot, asa fac. happy. Eu nu am de gand sa-i zic sotiei mele.,, Dar de ce trebuie sa fac eu aia? Eu sunt femeia in casa, sau tu?". Barbatii care zic vorba asta, mi se par cretini cu diploma dupa parerea mea happy. Sau,, Eu sunt seful in casa asta!" Frate. decat sa zic asta mai bine imi dau 10 palme straight face. Am sa zic ca ea este sefa, direct! laughing. Pentru ca la faza asta cu curatenia ea stie mai bine ce si cum trebuie sa fac. Ea imi zice, eu execut laughing)). Si prefer sa-i zic,, ok tu esti sefa". Dar bineinteles in gluma chestia asta. Nu as vrea sa abie pe bune aere de sefa :/ + tupeu -_-. Oricum si cand o sa fie copii mai mari, o sa ne ajute si ei. Insa nu cu cine stie ce, eu prefer sa-i las mai liberi. Poate vor sa iasa afara, sau au de invatat, depinde. Dar totusi, o farfurie tot trebuie sa spele rolling on the floor)

Intr-un fel m-a bucurat raspunsul tau cand am citit despre ce baiat iti doresti tu. happy Nu stiu cum sa-ti zic (insa cred ca ai aflat deja acest lucru), Cerintele tale pentru baiatul potrivit sunt putin cam mari. Cerinte prea mari si sanse prea mici ca sa-l gasesti. Mai ales la partea cu,, inteligent". La asta o sa o sa cauti mult si bine rolling on the floor. Insa iti doresc succes. Dar si cand il gasesti, leaga-l cu un lant de tine rolling on the floor

Cat despre corp. Pai daca,, nu ai " c*r si tate sa stii ca este foarte bine. Unele se tem ca nu au asa ceva si nu sunt multumite. Am vazut destul de multe intrebari pe TPU legate de chestia asta. De exemplu, o fata ii place de un baiat, dar nu are curajul sa-i zica + ca ii este frica ca o s-o refuze din cauza ca nu are forme. Deci cand vad intrebari de genu, imi dau un facepalm. mamaaaaaa de se aude tot blocul. Eu daca as fi fata chiar mi-as dori sa am c*rul si tatele mici. Si sa arat mai decent la fata. Pentru ca asa se dadeau dea toti prostii la mine care bineinteles ma vor doar pentru forme. Si care cica,, se indragostesc de mine". Hai tu du-te... Ma enerveaza ca unii baieti confunda iubirea cu dorinta aia de ***. Adica explica-mi si tu mie, cum se face ca te indragostesti de o fata de care nici numele nu i-l stii. dar totusi simti ceva pentru ea. Oamenii astia ori au probleme si se indragostesc de orice fata, ori sunt prosti si nu stiu sa faca diferenta dintre iubire si acel chef. Dar ma rog nu e problema mea. Oricum revenind la subiect, ar trebui sa fii multumita daca nu ai forme, pentru ca asa baiatul care o sa doreasca sa te cunoasca, o s-o faca din placere. In timp ce altul mai,, mongo jongo " daca te-ar vedea cu forme, ar dori sa te cunoasca doar pentru asa ceva. Dar stii care-i faza la astia? Acel tip de baieti vor doar sa stie cate ceva despre tine, cum ar fi : varsta, numele, etc Nu doresc sa stie despre persoana ta si sa verifice daca te potrivesti cu el sau nu. In niciun caz laughing). Acel tip de baieti chiar accepta fata asa cum este rolling on the floor).

Eu de felul meu sunt mai pretentios, cred ca ai citit si tu romanul ala, care nu stiu cum sa-ti zic dar nu este nici jumatate din ce as vrea sa aiba potrivita pentru mine. Nu caut chiar o fata greu de gasit sau una perfecta. O caut pe,, cea mai potrivita".

| silvya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Și pe mine mă bucură rãspunsul tău. Ai o gândire potrivită și destul de matură. Sunt conștientă că sunt destul de pretențioasă, dar inteligența este de bază și cred că mai există băieți care posedă această calitate. În plus, la mine inteligența se leagă oarecum de înjurături și fumat. Consider că un bărbat cu adevărat inteligent nu folosește cuvinte indecente și știe foarte bine că fumatul nu este sănătos. Asta este viziunea mea.

| silvya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Iar în ceea ce privește corpul. Pentru mine poate sã ai aibă mușchii lucrați pe tot corpul, dacă nu are creierul lucrat... Nu dau doi bani pe mușchii lui

| JustBlackNoGrey explică (pentru silvya1):

Pai nah... acum se considera ca daca nu ai muschi, nicio fata nu vrea sa fie cu tine, ca nah, de unde ii dai la saraca sa manance? laughing asa, ii dai din muschii tai laughing
glumesc! deci e o porcarie treaba asta. si eu ma pot umfla cu proteine + sala si apoi vezi Doamne ca cine sunt eu. Dar nu vreau sa atrag atentia. vreau doar sa am parte de cativa oameni care merita

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Ce modest esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Sunt atat de multi oameni care invata, isi ocupa tot timpul cu asta si, din pacate, toate cunostintele pe care le au, le au degeaba, sunt limitati. Evident, vreau ca prietena mea sa fie inteligenta, sa pot discuta cu ea pe orice tema ( aproape orice tema), dar inteligenta nu este proportionala cu invatatul.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Chiar la fix ai dat comentariul asta! zilele trecut mi s-a facut cunostinta cu un tip ce are maxim 50 de ani, foarte inteligent, stie matematica si fizica la perfectie si a lucrat in locuri unde doar cei care chiar stiu 'meserie' intra. si are o fiica, acum ea are vreo 30 de ani casatorita. si ne povestea noua ca ea, dupa primul an de facultate, pe perioada verii, se punea si invata si facea exercitii in camera ei de dimineata pana seara si ca la finalul verii avea nu stiu cate teancuri cu foi scrise!
Am zis ca : wow, felicitari ca aveti asa o fiica! dar se vedea ca el, cel putin, era prea focusat doar pe invatat, fara timp pentru sine pentru a face ceea ce ii place. Cred ca fiica lui era mai degraba ca un robot! cum poti sa stai o zi intreaga numa sa 'lucrezi' fara pauze, odihna, ceva care sa te relaxeze?! doar robotii lucreaza incontiuu fara pauza. De aceea cred ca un om destept invata, exerseaza si citeste mult - in opinia celor care nu pun deloc mana pe carte, dar are si timp pentru sine si pentru ceea ce il face sa se simta bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa gateasca, sa aduca bani in casa, sa repare chestii prin casa si sa omoare gandacii.
nu ar trebui sa ma enerveze.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Faza cu gatitul poate ca o faci tu mai bine, femeie fiind, pentru ca esti mai atenta la detalii, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Am zis sa stie sa gateasca pentru el, ca eu nu prea mananc mancare gatita. laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Aaa laughing asta mi se pare corecthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secret. Sa ma insulte sau insele.

| AdrianVoicu a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa te mariti cu mine? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Casatoria e pentru prosti sau religiosi. Hmm, pleonasm.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Casatoria e pentru cei care sunt in stare sa isi ia un angajament fata de o alta persoana si stiu ce inseamna o echipa

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Serios? De aia jumate din casatoriile de pe planeta sfarsesc in divort doar dupa 3 ani, pentru ca oamenii is iau un angajament?

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Nu, pentru ca sunt idioti. nimeni nu interzice unei persoane care nu e responsabila, sigura pe ea si incapabila sa isi ia un angajament, sa se casatoreasca. Poate oricine

| AdrianVoicu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu-mi pasa, eu tot vreau sa fii gagicuta mea

| NadarraXD a răspuns:

Sa nu fie gelos peste 30%, sa nu fie prea "scai", sa fie cat de cat frumos, sa stie sa se comporte-n societate, sa fie mai inalt decat mine macar cu 10-20cm, sa faca gesturi dragalase, sa ma lase sa fiu adevarata eu, sa-mi spuna ce nu-i place la mine si sa ma ajute/sa-mi dea timp sa remediez, sa nu fie suparacios in exces, sa renunte la orgoliu pentru mine, sa ma caute, sa faca complimente, da` nu-n exces, sa nu se dea la altele si sa lasa sa se vada ca-i cu mine, sa fie el insusi cu mine, nu sa incerce sa para altceva decat e, sa fie ambitios, sa stie ce vrea, sa ma apere cand trebuie.

| silvya1 a răspuns:

Ah și am uitat unele lucruri importante. Trebuie să avem aceeasi viziune asupra unei relații/familii și cam aceleași interese.

| JustBlackNoGrey explică (pentru silvya1):

Foarte bine ca la tine primeaza si intelegerea celuilalt. e un lucru important si deseori de aici apar problemele

| George12345678 a răspuns:

1. Să fie cuminte și gospodină, în sensul că, să știe să gătească și să asculte de mine la orice îi spun să facă.
2. Să nu mă părăsească dacă o înșel și să înțeleagă că bărbatul trebuie să mai caute satisfacție și la alte femei, dar categoric, ea să-mi fie fidelă happy

| JustBlackNoGrey explică (pentru George12345678):

As aprecia sa nu spui in bataie de joc raised eyebrows