| Kittynika a întrebat:

V-ati inselat vreodata iubitul/iubita sau ati fost inselati? daca ati inselat dc... ce v-a nemultumit la partener?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu am înşelat niciodată şi nu am fost înşelat niciodată (sau cel puţin nu am aflat).
Din punctul meu de vedere, ţine de minimumul de respect pe care i-l pot oferi fetei şi anume să nu mă culc cu alta. Totuşi, dacă mă ţine inactiv sexual mai mult de un an, nici atunci nu o înşel ci pur şi simplu mă despart de ea, indiferent cât de mult aş iubi-o şi indiferent cât de mult o fac să sufere. Simplu şi eficient.
Dacă chiar îmi trebuie altă fată, pun în balanţă ce am în relaţia curentă şi ce n-am şi apoi ce are altă fată şi ce n-are.
De aceea eu spun mereu că e mai util să depună partenerii efort în relaţie pentru a nu-i da celuilalt motive să îl/o înşele decât să irosească energia în gelozii stupide că "dacă mă înşeală".
La mine a funcţionat până acum.
Salut!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa ziceam. Dar a fost demult. A fost o experienta destul de dureroasa dar timpul sterge ranile.Acum,totul e istorie. Din fericire, in relatia actuala, avem aceleasi perspective si cum am trecut prin experiente asemanatoare nefaste, stim la ce sa ne asteptam unul de la altulhappy

| mihaela_7412 a răspuns:

Eu nu am inselat dar am fost inselata najpa se mai intampla baietii astia...oh go on

| flory_9483 a răspuns:

Nu nu am inselat niciodata fostul iubit. Da am fost inselata, motivul pentru ca nu am vrut sa am relatii sexuale cu el, consideram ca era prea devreme.

| Florin_2297 a răspuns:

Cand un om inseala inseamna ca persoana de langa el ori nu il mai atrage ori nu ii ofera destula stisfactie in pat si nu numai

| IrxnIroxyI a răspuns:

Cand un om inseala nu este neaparat ca partenerul/a sa nu-l mai satisfaca. poate fi si din cauza ca se iveste ocazia si,, iubitul/a nu poate afla '', si apoi sa-si dea seama ca a fost cea mai mare greseala a vietii. off...

| ktoka a răspuns:

Nu nu am inselat pentru ca nu m-ar lasa inima sa o fac indiferent cit de putin as tine la persoana data mai bine zic ca nu mai putem fi impreuna si incerc altceva decit sa inshel, chiar nu face sa fac sa sufere cineva, si nu nu am fost nici inshelata(din cite stiu) si ma bucur de lucrul asta