| Hitek a întrebat:

Timiditate, din nou. Cand eram mic eram foarte timid insa cu timpul aparent mi-am revenit, zic aparent pentru ca asa credeam pana sa inceapa scoala... Nu prea am probleme de obicei dar nu stiu de ce nu pot sa ma bag in seama cu ea si nu stiu ce sa-i vorbesc, pur si simplu ma blochez. Stiu sigur ca ma place pentru ca si ea la un moment dat incepuse sa-mi dea 'buna' dar cam atat... Zilnic imi tot zic ca azi ma duc sa vorbesc cu ea dar mereu ma blochez cand o vad. Cum fac sa scap de problema asta?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Usor de spus dar al naibii de greu de realizat, poti depasi aceasta stare de timiditate exagerata prin autocontrol.Prin vointa si autodeterminare.

| neutrino a răspuns:

Tu mai asteapta, las-o pe ea sa faca primul pas, daca este cazul. Daca insa va veni un baiat si ti-o va fura, asta inseamna ca singura cale de izbanda este aceea de a renunta la timiditate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca e o persoana urata, una la care nu te-ai uita niciodata, trateaz-o ca pe cea mai buna prietena, intri intr-un friendzone si de acolo te descurci

| emmaemilia a răspuns:

Trateaz-o ca pe cea mai buna prietena, intrati in vorba si va merge totul de la sine, bafta!

| ramonia a răspuns:

Te inteleg intr-un fel. E mai greu pana incerci o data. Si eu eram foarte timida si eram indragostita de un baiat...si el nu se baga in seama....eu am facut-o pana la urma laughing) cu clasicul "buna". Simteam ca mi se inmoaie picioarele si inima imi sare din piept, dar am fost mandra de mine. Daca vrei, poti. Tu iti induci singur starea de timiditate si tot tu poti sa o invingi. Am reusit si eu cand mi-am dat seama de asta. Succes