| MihayxD a întrebat:

Salut,
Am 12 Ani Si Imi Place de o fata dar sunt prea timid cum fac sa scap de timiditate? Nu Stiu. cum sa abordez situatia... cand vorbesc cu ea ma blochez pot spune,, Buna? Ce faci?" atata. si apoi ma cuprinde o emotie si gasesc un motiv sa plec... am discutat cu tata. dar e cam golan si nu am inteles nimica de la el Va Rog Sa ma ajutati cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna MihayxD,
Dupa ce o intrebi ce face poti sa o rogi sa va plimbati putin si atunci ii pui intrebari despre viata ei.
Trebuie sa treci peste timitate si cred eu ca daca stai cateva momente si vorbesti cu respectiva fata nu iti va fi rusine sa faci o conversatie.
Trebuie doar sa abordezi subiectul potrivit si acel subiect poate fi unde te astepti tu mai putin.
Pa, pa

3 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

@ MihayxD: Multumesc si eu la randul meu pentru fundita.

| redruM a răspuns:

Omule,pe langa ca esti destul de mic pentru o relatie, eu cred ca cel mai bine o dai in p*** mea de timiditate petru ca nu ai de ce sa te temi.gandeste-te ca nu ai nimic de pierdut.

| MihayxD explică:

Merci Oana... Ti-am dat funda