| Gabriela_4726 a întrebat:

Timp de doi ani mi-a placut de un baiat cu un an mai mic decat mine.In acesti doi ani, el nu mi-a dat vreun semn cum ca m-ar placea.La un moment dat vorbeam, eram prieteni si ne intelegeam foarte bine, dar intre timp comunicarea s-a rarit foarte mult, asa incat nici macar la scoala nu ne mai salutam.Am suferit mult si am incercat de nenumarate ori sa il uit, insa toate incercarile au fost in van.Intre timp a inceput sa imi placa de alt baiat mai mare decat mine, dar celalalt a aflat acestea, fara ca eu sau altcineva sa-i dea vreun detaliu.Afland ca imi place de altcineva, baiatul care e mai mic decat mine s-a dus la o colega de-a lui, care e prietena foarte buna cu mine, si a intrebat-o daca eu il mai plac, dupa care a intrebat-o daca imi place de baiatul mai mare decat mine. Fata aceea i-a raspuns ca nu stie, desi ma consultasem cu ea si ii spusesem toate nedumeririle mele.Ar putea fi gelos? Ce trebuie sa fac? Mentionez ca baiatul e putin mai retras fata de fete. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cocoman a răspuns:

Spune-i ce simti,lu baiatul mic,nu-ti fie frica,dar va trebui sa alegi intre baiatu mare si cel mic.

Dincate imi dau seama da este gelos, daca nu dadea semn ca te place si cand a auzit ca il placi p altu sa interesat imediat de el, este semn ca ar fi gelos.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Mentionez ca baiatul e putin mai retras fata de fete." - Păi ţi-ai dat răspunsul singură happy.

| ℓίίίgнт a răspuns:

Mmm...greu de spus.dar cam miroase a gelozie, dar nu cred ca e din vereme ce nu ti-a dat nici un semn ca te place. poate de la un timp.a inceput sa te placa, dar DACA acel baiat mai mare decat tine.chiar da semne ca te place. poate ar trebui sa uiti de cel mai mik si sa te dai la cel mai mare smugsmug Bft kiss