| Alexandru41848 a întrebat:

Știu că e ciudata întrebarea asta, am vârstă de 13 m-am masturbat și a ieșit un lichid alb, e sperma?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea ca ceea ce ti-a iesit din penis la terminarea masturbarii sa fi fost sperma autentica, veritabila. Este binecunoscut faptul ca aparatul reproducator masculin, care este format din : vezicula seminala, prostata si testicule, ajunge la maturizare si devine functional si capabil sa produca primele cantitati de sperma in jurul varstei de 14 ani. Insa s-a constatat si adeverit ca deseori exista abateri in +/- de cateva luni, iar uneori chiar si de 1 an de zile, in privinta momentului in care sunt produse primele cantitati de sperma autentica. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Ionescu1121 a răspuns:

Da,tin minte că și la mine, in trecut până să am sperma ieșea un lichid incolor, iar după, deodată culoare albă...e sperma!