| Scirlat_Mita_1971 a întrebat:

Cine se masturbează mai mult: femeile sau bărbații?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Barbatii, ca doar lor li se scoala de 20 de ori pe zi!

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te ocupi de statistica?
Citeste:
https://www.huffingtonpost.co.uk/......4ed70f7b27
Si daca nu stii, sa-ti traduc eu putin;
"Pe plan global, barbatii tind sa se masturbeze de 140 de ori pe an, ceea ce inseamna 2, 6 ori pe saptamana, iar femeile de 53 de ori pe an, ceea ce inseamna cam 1 data pe saptamana".
Studiul a fost facut pe 14 500 de participanti din 17 tari.
In loc sa intrebi tampenii pe TPU mai bine ai invata sa cauti macar pe Google.

| wildthing a răspuns:

Cred ca e imposibil de estimat, pentru ca nu avem cum sa aflam ce face fiecare in intimitate.

| RAY a răspuns:

Barbati,având și dorința mult mai mare plus ca ne atrage cam toate, asa ca fata câți tipi vezi de care îți place, putini, deși nu au ce sa le creeze dorința sexuala, 80% din bărbați nu atrag sexual sexul opus iar invers 80, % din ele ne atrag pe noi,asta naște frustrări, incel, mgtow, nu vezi ca e o avalanșă de misogism, cauza e genetica, mama ta a făcut o alegere proasta eu vb acum din punct de vedere biologic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Calugarii.

| Mosotti a răspuns:

E procent cam egal in general, depinde de oameni, chiar daca ai partener, masturbarea poate fi o fantezie in sine.

| blairelovesmusic a răspuns:

Bărbații.

| Allemando a răspuns:

Bărbații, că femeile nu se mulțumesc doar cu atât laughing
Femeilor le trebuie sex neapărat laughing laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Allemando):

Serios? De unde știi?

| Allemando a răspuns (pentru RAY):

Din proprie experiență

| Mosotti a răspuns (pentru Allemando):

Nu neaparat, unele se ard de se rup singure, si chiar daca le trebuie sex, unele se masturbeaza ca si fantezie separata.
De ex vecina mea zicea "decat sa ma leg la cap cu un nenorocit doar pentru sex, mai bine asa, fac relatie daca iese ceva serios".

| Mosotti a răspuns (pentru Allemando):

Experienta ta nu cuprinde 7 miliarde de oameni, ci doar un cerc restrans de persoane.
Dar ce zic eu se generalizeaza pentru ca asta poate fi o fantezie separata de sex cu cineva, fara leg ca ai sau nu partener.
Experienta mea zice ca 3-4 fete se masturbau ca sa nu se incurce cu oricine doar pentru un sex.
Deci nu se rezuma totul doar prin prisma experientei tale.

| LonelyGuy92 a răspuns:

As spune in mod egal si cele singure se masturbeaza cel mai rau si pe videochat-uri din ce am vazut se rup nu ca se masturbeaza

| Bogdanel27 a răspuns:

Nu avem de unde să știm?

Răspuns utilizator avertizat
| BalengherulIcs a răspuns:

Prunci de 8-11 ani