| Eduard619 a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietena mea si acum ma tot gandesc la ea ce as putea sa fac.
Daca se poate raspunsuri serioaselaughing

Răspuns Câştigător
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ai putea sa accepti situatia ca atare sau sa faci ceva pentru a o schimba. Pasivitatea nu este o solutie fiindca implica costuri destul de mari. Sunt persoane care raman pasive ani intregi si apoi se mira de ce nu au reusit in viata. Ce ai putea sa faci? Numai lucruri de bun simt. Daca nu merge bunul simt, atunci nu merge nimic.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lasa relatile pe moment si lasa timpul sa treaca asta e

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea avea mult mai mult timp de invatat!

| Satango a răspuns:

Probabil aceste gânduri le confunzi cu sentimentul de vinovăție. Dacă nu vei interacționa cu ea în viitorul apropiat îți vei da seama dacă o dorești sau nu înapoi. Timpul îți va răspunde.

| Kanajambe69 a răspuns:

Ai putea sa iti cauti alta prietena.
In niciun caz sa nu ai ganduri de impacare, mai ales ca esti tanar. O relatie care nu a mers nu va merge niciodata.
Si ca sa scapi de gandurile la ea, fa activitati care te distrag si care te scot din casa: iesi mult cu prietenii, gaseste-ti un hobby, fa ce iti place - pe scurt.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Dă o labă două, trei si ai să vezi că n-o mai vrei.
Stai ai zis că vrei raspuns serios. laughing

mhm, te gandesti la ea pentru ca te-ai obisnuit cu prezenta ei să vorbesti in fiecare zi cu ea te-ai atasat de ea si odată ce ai intrerupt aceasta legatură normal că-ti stă gandul la ea la ce face cum e si cu cine umblă.
Trebuie să ocupi golul ala cu altceva gen cititul iesitul pe afară ori chiar cu o altă persoană.

Cand m-am despartit de fostul incă mă gandeam la el dar eu cum mi-s orgolioasă nu i-am spus acest lucru si sentimentele pentru el o trecut de la sine.

Pană la urmă nu toti oameni pe care ii pierzi sunt o piedere. Poate te asteaptă ceva mai bun.

| Leopoldina a răspuns:

Ai putea sa scrii tot ce simti intr-un asa zis jurnal. Sunt o gramada de emotii acolo....pe langa asta, plimbari, baschet, un curs de dans, ajuta-ti parintii cu diverse, fa curat mai des, si nu uita ca cui cu cui se scoate