| blabluuww a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietenul meu dupa ce am fost impreuna aproape 3 ani.Este foarte posesiv.Nu vrea sa inceteze sa mai caute, sa ma lase in pace, chiar daca eu i spun sa nu vina la mine, vine si sta ziua i ntreaga pentru ca este frica sa nu imi gasesc pe altcineva.Nu mai stiu ce sa fac cum sa inteleaga ca sa treminat si sa ma lasa in pace.Sa inelega ca acum fiecare e pe drumul lui.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, dua 3 ani, crede-ma ca nu e totuna, poate nici tie nu iti e, dar daca asa ai ales ca nu il mai vrei, inseamna ca ai motive intemeiate, el daca te cauta, inseamna ca te mai iubeste, e si normal, dupa atata timp e dificil sa uiti pe cineva, exista iubire, multe amintiri, obisnuinta, daca tu crezi ca se mai poate face ceva pentru relatia voastra, atunci impaca-te cu el, dar daca nu se mai poate, daca crezi ca iti e mai bine fara el, atunci spune-i frumos ca cel mai bine ar fi sa te lase in pace, vb frumos cu ek, propune-i sa fiti amici, dar fa-l sa inteleaga ca nu se mai poate, daca nu intelege nici cu vorba buna, atunci fi indiferenta, ignora-l, cu timpul va accepta situatia si se va obisnui fara tine...

| marsy a răspuns:

Probabil ii este greu sa se resemneze. lasa-l ca v-a inceta el!
te iubeste. si intelege-l si tu! Are nevoie de putin timp!