| Dudyy a întrebat:

Tocmai s-a despartit prietena mea de minecrying. Stie cineva ceva sa ridice moralul crying?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Nu mai fi supărat gasesti tu alta lumea e plina de femei și dacă s-a despartit nu te merita.
- cel mai bine te duci în oraș cu prieteni la un suc la o bere distreaza-te ca sa uiți la mine a mers ocupați timpul cu ceva ce iți place ție ca sa treacă timpul mai repede ca cu timpul vei uita sau uita-te la un film de comedie sa iți ridice moralul și sa uiți de despărțire e mai rău sa stai singur și sa-ți plângi de mila sa fi supărat face ca despărțirea sa fie mult mai dureroasa. Mult succes sper ca te-am ajutat.

40 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Deocamdata, cauta un film fain, actiune, comedie, thriller, ceva, si da gata o ciocolata si un pahar de vin rosu! Daca mu esti prea mic!

Maine, ai sa vezi putin altfel lucrurile! Si nu uita ca, statistic, ele sunt mai multe decat noi! Fii tare! Viata merge inainte!

| ynna93 a răspuns:

Daca voiai sa ti se ridice moralul nu erai pe TPU. vrei doar sa ti se planga de mila. So grow upwinking

| eurynomus a răspuns:

Te voi ajuta eu sa treci peste asta dar pe mess k aici mi ar fi mai greu, am idul< eurynomus3free

| Xtadelo a răspuns:

Iesi si tu afara cu prietenii. big grin

| Delicacy a răspuns:

Încă mai există băieţi cărora le pasă? Cred că nu ai mai mult de 14 anişori...

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Delicacy):

Hai acum fii serioasa crezi ca toti suntem la fel?

| Delicacy a răspuns (pentru MioaraParalescu):

N-am de unde să ştiu, că nu i-am încercat pe toţi, dar trebuie să recunoşti şi tu că majoritatea aşa sunt.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Delicacy):

Da aici nu te pot contrazice happy
Dar trebuie sa recunosti ca si fetele de treaba sunt tot mai rare sad

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Delicacy):

Si sincer, din moment ce nu-i cunosti pe toti, ti se pare normal sa generalizezi?
Oricum, nici fetele nu sunt mai prejos, daca va dam bani - sariti pe noi, daca va dam iubire - va plictisiti ca suntem "catei" [cica] si va duceti la urmatoru` gigi muschi de pe strada sa arunce cu leii grei pe voi.

| Delicacy a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Să înţeleg că te simţi insultat şi acum vrei să judeci şi tu fetele ca să te simţi mai bine. Se pare că mereu va exista competiţia aceasta între sexe...

| Maya2014 a răspuns (pentru JoshuaNNN):

De unde stii,le-ai incercat si tu pe toate?batting eyelashes
Uite ca la mine nu ai ajuns,asa ca te pot contrazice cu usurinta.
Nu cred ca toti baietii sunt la fel,pentru ca exista mereu situatiile si persoanele care fac exceptie de la regula,la fel si in randul fetelor.
Acele specimene de care vorbesti tu, avide de bani si masini scumpe, sunt reprezentate de majoritatea sexului feminin.
Baietii care iubesc cu adevarat sunt atat de rari incat deja cred ca ar trebui impusa o lege pentru ocrotirea lor.
Respect pentru ei si respect pentru noi, fetele care nu sunt false, mincinoase si nici nu ne intereseaza banii ci iubirea.Cel putin asa e in cazul meu.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Delicacy):

Discutia asta nu are niciun sens, pentru ca e clar ca nu te-ai obosit sa-mi citesti intrebarea si sa-mi oferi un raspuns clar [da, si asta necesita un pic de bun simt].
Data viitoare in loc sa ne spui tu noua:ca esti "superioara", ca ai o inima mare si buna, ca baietii sunt nu stiu cum... dai un RASPUNS serios celui ce a pus intrebarea [in cazul de fata sa-i dai un sfat baiatului] sau mai bine taci.

| Delicacy a răspuns (pentru JoshuaNNN):

1.Tu eşti cel care nu a citit cu atenţie răspunsul, pentru că eu nu am spus nimic legat de personalitatea mea.
2.Răspund absolut cum vreau eu, ironic sau nu.
3.Nu te mai autoataca, nu-ţi face bine la inimă.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Maya2014):

Nu stiu cum se face ca toti de pe TPU sunteti niste mielusei, toti iubiti, toti suferiti si in schimb toti sunteti inselati/mintiti etc. [ of, of, of]...
1) Si ma rog ce se presupune ca ar trebui sa fac ca sa ajung la fete ca tine? Ca eu sincer n-am reusit pana acum sa gasesc.Presupun ca trebuie sa ma mut pe alta planeta...
2) Din contra, nu sunt specimene, ca daca ar fi asa nu prea le-am gasi, DAR SUNT PESTE TOT.
3)Sunt atat de rari? Iarasi te inseli, baietii care vor o relatie de bun gust [nu aventura, sa faca sex din ora in ora la 15 ani.] nu sunt rari, doar sunt foarte timizi si le e rusine sa se bage in seama aiurea ca au fost educati, cum fetele asteapta sa fie baga-te in seama [majoritatea figurante] nu prea o sa se intample nimic ca deh, asteptati si voi sa va puneti melodii de dragoste de'ale lu` salam si copilu` de sticla pe Facebook ca sunteti fericiti si cand nu merge [pentru ca nu a fost sa fie] puneti ca suntem niste infecti noi baietii.

| Maya2014 a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Nu inteleg de ce te ataci.
Nu toate suntem la fel, asa cum nu toti sunteti la fel.
Eu nu incerc sa ma justific, nu incerc sa arat ceea ce nu sunt.Iti spun din experienta proprie ca am avut parte de multi idioti pana sa gasesc unul care sa merite.Eu iti spun in fata ce am de spus si iti spun cu mana pe inima ca de multe ori eu am facut primul pas, si nu imi e rusine.Nu exista o lege care sa impuna faptul ca baiatul trebuie mereu sa faca primul pas.E TOTAL ERONAT! Atunci cand cineva iti trezeste interesul, nu stai si astepti sa se intample o minune si sa cada un asteroid din cer, iar el sa vina sa te salveze si sa va uitati unul in ochii celulilalt si bam, se intampla inevitabilul.Astea-s basme.Trebuie sa actionezi,indiferent daca esti fata sau baiat.
Nu-mi plac manelele,aici m-ai jignit profund laughing
Spre uimirea ta,exista fete,asa cum iti doresti tu, aici pe planeta TERRA!
Nu toate sunt la fel, faptul ca tu ai gasit numai pitipoance e strict problema ta.
Nu ma intelege gresit, nu am nimic cu tine, doar ca vad ca esti pornit rau impotriva fetelor.

| Accero a răspuns (pentru JoshuaNNN):

Prietene,nu inteleg de ce trebuie sa ataaci TOATE FETELE, adica inteleg, te-a parasit prietena esti distrus, dar nu e sfarsitul lumii (momentan ) si sincer nu cred ca acctionezi cum trebuie.Tocmai pentru ca sunt atat de rare fetele astea pe care Le-ai cauta tu desi, nu cred, cred ca te amagesti singur.Tie iti plac pitipoancele astea cu "fite si fustite care-ti zic pe net Te Iubesc dar de fapt dau MASS" si totusi te minti singur ca ai cauta o fata speciala. Exista si fete din alea de care crezi tu ca ai cauta dar nu pentru persoane cu caracterul tau. Punand toate grupele de oameni la un loc fie baieti fie fete, dai dovada de imaturitate si de o mentalitate foarte foarte slaba. Spui ca baietii sunt timizi si educati? WoW 2 cuvinte care nu au ce cauta impreuna.O persoana timida e o persoana fara curaj,care nu are curaj sa spune ce trebuie sa spuna si care se multumeste sa fie lasat in pace.O persoana educata le da "replica" select si diplomat,si e in acelasi timp pur si simplu EA, fara sa se schimbe "dupa cum bate vantul".Si da majoritatea figurante, dar hei de ce sa le bagi in seama, a da pentru ca le vrei, pentru ca nu te intereseaza daca le duce capul sau daca au caracter atata timp cat au un un fund "beton" niste sani mari si ochelari de soare.Si sa stii ca daca pentru tine melodiile de dragoste sunt manelele atunci nu ma mir ca ai fost parasit de fata aia.Incearca sa te cultivi cu ceva muzica buna,ceva rock clasic intai(scorpions,metalica,linkin parca, skillet ect.), si apoi sa zici de muzica.Iar faptul ca zici ca "Noi baietii" niste infecti...ei bine eu nu ma consider, si pun pariu ca sunt alte cateva milioane care nu se considera, daca tu te simti ca esti in rahat pana la gat, nu inseamna ca toti sunt. Incearca sa nu mai bagi toti oamenii "In aceeasi oala " pentru ca nu toti sunt slabi si fara curaj ca tine si ca multi altii.Acestea fiind spus, vreau sa intelegi chiar daca e greu ca exista si baieti dar si fete care au un caracter de "piatra" si care nu sunt Fraieri sau pitipoance si sa incerci sa distinzi binele de rau

| AlxMihai a răspuns (pentru Accero):

Si aici nu inteleg unde ai frut sa ajungi laughing), adica ai vrut sa cuceresti niste fete prin declaratia asta aratandu-le ca tu tii la ele ca nu te intereseaza daca sunt pitipoance sau eu stiu ce laughing), prietenas tot timpul o sa fie o competitie intre persoanele de sex feminin si persoanele de sex masculin. E lasat de la Dumnezeu asa nu ai ce face decat chiar daca vei fi cu o fata pe care o iubesti si care te iubeste tot o sa va placa sa fiti in competitie pentru ceva. Faptul Joshuan a spus ca sunt baieti care sunt timizi si educati care nu au curaj sa incerce sa faca ceva ii dau dreptate, pentru ca si eu am fost o persoana de aia asta pana cand am incercat sa fac ceva si dupa asta s-a dus timiditatea. Asa ca pentru baieti timizi fratilor incercati sa faceti tot ce puteti pentru a cuceri o fata aveti doar doua deznodamanturi una te respinge si zice ca esti prea timid sau iti spune ca ea vrea doar sa fiti prieteni, a doua ii place de tine situatia fericita. Cat despre Maya bravo tie dar nu uita ca ai scris acolo ca si tu ai fost cu multi pana ti-ai gasit pe cineva care merita fapt ce denota ca nici tu nu ai fost cuminte laughing) si ca ai dat cu bata in balta pana ai dat de pestele de aur laughing). In plus sa adaug un raspuns pentru el, fratiorule cea mai buna metoda ori iesi cu prieteni, ori jocuri pe calculator, filme sau muzica dar care sa fie vesela. Desi cel mai bun remediu dupa o despartire testat de mine e iesit cu prieteni seara si un pic de bautura ( sa nu te imbeti din cauza ei ) si ai sa vezi cand ajungi acasa nu mai ai timp sa te gandesti la ea ca vei adormi bustean. Incearca si putin sport fotbal cel mai bun. Nu uita cea care ti-a dat papuci i se va intoarce roata si o va pati si ea la randul ei, toate cele bune si sunt curios ce comentarii voi primi la raspunsul meu laughing)

| Accero a răspuns (pentru AlxMihai):

Sti, poate maya nu a fost cuminte,si iti garatez ca nici eu nu am fost,dar nu in sensul in care te gandesti tu,adica la tampenii.Ii dai dreptate cu baietii timizi si iti respect parerea,dar nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu asta,avand in vedere ca in ziua de azi nu exista baieti timizi,doar foarte slabi,care nu au curajul sa se afirme,nu neaparat sa faca ceva ca sa se duca timiditatea,daca esti timid, ai o problema, daca ai scapat de ea, inseamna ca ai prins curaj, cu ca ceva te-a scapat... Sfatuiesti baietii timizi sa faca tot ce pot pentru a cucerii o fata, ca daca ii respinge prima a 2 ii accepta, sti, le dai sperante desarte, pentru ca singurul lucru care aseamana fetele serioase de pitipoance, e ca vor baieti cu care macar sa aiba ce vorbi, nu sa stia unul langa altul la 1m distanta, o nu.Acestea fiind spuse,si privind din perspectiva "TTT" inseamna ca gresesti pentru ca nu intotdeauna merita sa suferi pentru o fata, si mai ales nu trebuie sa incerci sa te dai sa iei orice fata primesti, trebuie sa astepti, si cea potrivita va aparea de la sine. Apropo daca tu crezi ca bautura e cel mai bun remediu inseamna ca si tu ai o problema, cel mai bun remediu e sa stai 1, 2 ore sa te gandesti daca :ori nu ai fost destul de bun pentru ea, ori nu a fost destul de buna pentru tine, apoi sa treci si sa uiti mai departe.Trebuie sa faci ce-ti place nu ce, CICA, ti-ar vindeca ranile. Adevarat ca daca ai iubit-o doare tare, dar inseamna ca ea nu te-a mai iubit, sau nu te-a iubit deloc.Si Poate n-o sa-ti convina ce raspuns ai primit, dar astept sa vad daca ai replica ...CHIAR ASTEPT

| AlxMihai a răspuns (pentru Accero):

laughing) interesant ca la unele raspunsuri te contrazici singur laughing, cum ar fi sa nu suferi pentru fata dar sa stai in casa si sa te gandesti daca ai fost bun sau nu pentru ea laughing) asta ce inseamna ca de fiecare data cand te desparti de o fata sa stai si sa spui mama nu am fost bun pentru ea las-o sa isi gaseasca pe altu sau mama cred ca nu am gresit nicaieri dar ea nu m-a vrut laughing si iti garantez ca daca vei sta in casa nu o sa te gandesti la ea numai doua ore ci tot timpul cat vei sta in casa. Despre bautura nu am zis ca e un remediu si daca citeai bine am spus ca nu trebuie sa te imbeti ci doar sa bei o bere doua cu prieteni pentru a-ti scoate grijile din cap si a incerca sa te simpti bine. Iar dupa o bere doua chiar daca nu esti beat ci putin ametit cand vei ajunge acasa stii ca vei dormi bine pana a doua zi din cauza ca vei adormi imediat poate gandidu-te la ea laughing ( vezi ceva frumos ). Nu am zis ca trebuie sa te imbeti inca odata. Baietii timizi pentru a cuceri o fata trebuie sa aiba curajul sa vorbeasca cu ea odata ce au vorbit cu ea si au un pic de noroc atunci le va trece timiditatea. Eu am sfatuit baieti timizi sa incerce sa faca acel pas care nu ar vrea sa il faca ca nu poate sa li se intample nimic dar dupa cum vad ai interpretat-o dupa cum ai vrut tu. AA si cu problemele cu bautura iti spun sigur ca nu am o problema cu bautura si ca in astia 20 de ani ai mei nu m-am imbatat niciodata ca sa nu mai stiu de mine. Cat despre raspunsul care l-ai dat da a fost bun dar numai ca ai cam dat pe langa cu ce am vrut eu sa spun mai sus laughing. Salut si numai bine si nu mai fi asa tare ca pun pariu ca si tu dupa o relatie care se incheie nu stai in casa ci iesi cu prieteni la o bere ceva ca sa poti sa ti-o scoti din cap, daca nu atunci stai in casa iti plangi alea 2-3 ore de mila ( numai ca de la 2-3 ore se ajunge la o saptamana doua ) laughing

| Maya2014 a răspuns (pentru AlxMihai):

Dragul meu, cand am spus ca am avut parte de multi idioti, ma refeream la faptul ca am intalnit multi idioti, nu ca am avut realtii cu ei.Nu inteleg ce vrei sa spui tu prin "nu am fost cuminte".
Eu am fost cuminte, prea cuminte si de aceea i-am trimis la plimbare inainte de a avea o oarecare legatura/relatie cu ei.
Inteligenta cu siguranata le lipsea, de educatie sa nu mai vorbim.Erau niste "smecherasi de cartier" care stiau niste replici "gandioase" de agatat si doar atat.
Singura relatie pe care am avut-o a fost de 2 ani si mi-am dat seama prea tarziu cine era de fapt cel pe care credeam ca-l,, iubesc".
Mai intai cunosti o persoana si abia apoi decizi daca vrei o relatie sau nu.Asa mi se pare etic si moral.
Pana la urma am cunoscut pe cineva care sa merite o sansa cu adevarat si nu regret.
Sa stii ca nu toate fetele se duc si se culca cu primul venit, primul servit.Mai exista si cele cu capul pe umeri.
Cat despre JoshuaNNN, inteleg de ce este asa inversunat, pentru ca a suferit.Asta inseamna ca daca a intalnit numai fufe, nu a fost cuminte? Nu inteleg logica.Fiecare om parcurge niste etape a vietii, dureroase si dezamagitoare, pana asa ajunga sa cunoasca persoana potrivita.

| AlxMihai a răspuns (pentru Maya2014):

Daca mai scriem mult pe aici cred ca vom face un roman laughing), cat despre ce ai scris mai sus nu ai formulat bine raspunsul pentru ca ai zis ca ai avut parte de multi idioti, deci cum o puteam lua ori ca ai fost cu ei ori ca i-ai avut prieteni ori ca nu stiu laughing) oricum bravo tie ca ai capul pe umeri daca ar fi mai multe ca tine cu siguranta nu s-ar mai face copii la varsta de 12-14 ani si s-ar incepe viata sexuala la varsta de 10-15 ani laughing) asta e ce vrei sa facem traim intr-o lume in care trebuie sa evoluam numai ca in unele parti nu prea evoluam bine laughing) salut si numai bine sper sa te tina relatia cu Fat Frumos pe care l-ai gasitwinking

| Maya2014 a răspuns (pentru AlxMihai):

Adica au vrut sa fie cu mine, dar eu am vrut mai intai sa-i cunosc, intelegi?
Multumesc frumos pentru urare.^^Si eu sper sa gasesti o fata care sa merite.
Cat despre roman, nu ar fi tocmai gresit.Il scriem, il editam si il publicam. Putem face bani frumosi :-> laughing

| AlxMihai a răspuns (pentru Maya2014):

Ooo da eu hai sa ii dam drumu laughing deci ce mai putem scrie laughing), cat despre fata care sa merite a fost s-a dus si acum vine facultatea sa vedem ce om gasi pe acolo rolling on the floor

| Accero a răspuns (pentru AlxMihai):

laughing pun pariu ca nu, nu am stat o saptamana 2, vezi tu eu sunt un realist, si nici nu o sa stau vreodata. Spui ca nu te-ai imbatat niciodata sa nu mai sti de tine,poate,dar te-ai imbatat,si daca te imbeti inseamna ca nu mai sti nimic,deci si tu te contrzici singur.Tu sftuiesti baietii timizi sa aiba curaj,ceea ce e un lucru bun, dar hei, daca fata ii refuza e posibil sa fie atat de tare loviti mental, incat sa treaca luni poate ani pana sa mai vorbeasca cu o fata.Si nu m-am contrazis, i-am spus parere mea, nu sa faca tot felul de tampenii si nu sa se gadeasca daca a fost sau nu destul de bun pentru ea, daca citesti bine o sa observi ca am zis, stai 1-2 ore si te gandesti ca s-a despatit de tine din 1 din astea 2 motive
Si nu am spus ca trebuie sa iti plangi de mila, Nu ar fi o prostie, am zis tocmai invers, ca viata merge inainte.Si da am dat pe langa ce ai spus tu mai sus ca sa vezi si perspectiva mea. Acestea fiind spuse Probabil ca ai si tu dreptatea ta, iar iti garantez 100% ca eu nu beau alcol, si nu o sa beau vreodata, si nici nu o sa imi plang de milawinkingnu sunt ca altii, eu am zis ce ar putea sa faca sanatos nu ce as face eu laughing

| AlxMihai a răspuns (pentru Accero):

Ok daca bei putin sa stii ca nu strica in fine hai ca ne contrazicem degeaba pe aici laughing), app vei vedea ca vei bea si tu fara sa iti dai seama la vreo petrecere ceva laughing)

| Accero a răspuns (pentru AlxMihai):

Nope,am mai fost si la petreceri si la nunti, dar nu ma voi atinge in viata mea de alcol

| BiancaBaby a răspuns:

Suntem aproape colegi de suferinta sad
Lasa ca mai sunt destule fete in lume, nu te mai gandi la ea, incearca sa vorbesti cu cineva care sa te inteleaga si sa te ajute, iar daca s-a despartit de tine inseamna ca nu te merita, parerea mea

bafta :*

| SkizoMetal a răspuns:

Aruncă-te de pe marginea unei prăpăstii foarte adânci.

| oOoBrBoOo a răspuns:

Frate las-o ca mai sunt si altele si daca s-a despartit de tine inseamna ca nu tea iubit las-o naibi frate gasesti pe una mai frumoasa mai buna si care te iubeste mai mult si langa ia iti gasesti fericirea asta e fiata are urcusuri si coborasuri n-ai ce face oricum macar te obisnuiesti cu mai multe caractere de fete. Multa bafta si nu are rost sa pangi dupa o fata pentru ca undeva caineva te iubeste mult si isi dereste sa fii cu aceea persoana si poate e chiar mai aproape de cat crezi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Painkeeper a răspuns:

Of suferinta e mare!cryingIn orice situatie nasoala e dificil! Ar trebui sa faci ca mine: plangi in pat uitandu-te la filme de dragoste rontaind ceva si incearca sa treci peste, iar daca o vezi cu altcineva nu-ti pierde cumpatul!

| Dudyy explică (pentru Painkeeper):

Sunt baiat bine. nu plang dupa curve! Eu plang numai dupa persoane care merita!

| Painkeeper a răspuns:

Sau citeste bancuri pe net!

| andreea11Secret a răspuns:

Fa-o geloasa cu alta!

| fonfulika a răspuns:

Daca ai iubito ai plans pentru ea nu ai mintit-o sau ranito si cineva o sa ii spuna asta o sa isi dea seama ca esti special si poate o sa te ceara inapoi(sau daca vrei da-mi adresa de mess si incerc sa te mai consolezbig grin)

| Maya2014 a răspuns (pentru fonfulika):

Uite un sfat:NU MAI DA SFATURI! Lasa-te de meserie, serios!straight face
P.s. Invata sa scrii si mai foloseste si tu semnele de punctuatie, daca stii ce sunt alea.Asta asa, eventual sa mai inteleaga si pamantenii limba ta extraterestra.o.O

| ionutmrr a răspuns:

Sfatul meu e sa treci peste ..si sa gasesti dragostea la o alta fat da ca nu reusest exista posibilitatea sa te apuci sa bei, droguri, tigari.nu intelege gresit nu te apuca

| a1a2a3 a răspuns:

Gasesti tu alta mai buna ca ea happy