| cristina_4093 a întrebat:

Tot timpul mi-am pus intrebarea...de ce? vreau sa ma ajutati...cum pot sa uit o persoana care m-a facut enorm de mult sa sufar dar pe care o iubesc mai presus de orice? si-a batut joc de mine desi eu l-am iubit si il iubesc din tot sufletu... m-a facut sa sufar foarte mult desi zice ca ma iubeste...tot timpu imi amintesc clipele frumoase petrecute impreuna si ma gandesc oare cand s-a stins iubirea lui? s-a schimbat foarte mult...nu mai este ca la inceput...nu imi mai spune ca ma iubeste nu ma mai saruta ca la inceput...nu se mai poarta frumos cu mine. e schimbat complet.nici macar nu il afecteaza cand plang...si nu inteleg de ce? vreau sa-l uit ca daca nu o fac curand ma distrg singura.mereu imi amintesc de el si plang.nu mai am putere sa merg mai departe.va rog ajutati-ma

15 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Mai intai trebuie sa constientizezi ca atunci cand iubesti nu iti bati joc de cineva, nu il faci sa sufere si dupa sa rezolvi cu un "te iubesc".
Gandeste-te la tot ce ti-a facut rau, daca merita sa suferi, daca merita sa ti la el. S-a obisnuit ca orice ar face tu vei fi acolo sa-l astepti, si toata afectiunea ta crede ca i se cuvine.Trebuie sa ai putere, trebuie sa pui punct pentru ca nu poti mentine o relatie de una singura.Clipele fumoase vor ramane in sufletul tau, cu timpul te vei gandi din ce in ce mai putin pana la deloc. Eu cred foarte mult ca roata se intoarce in viata, iar el va primi la un moment dat ceea ce merita. Nu te demoraliza pentru cineva ce nu merita, sunt atatea lucruri care le poti face pentru tine.Iesi cu prieteni, distreaza-te, nu te inchide in casa, comunica cu cei care intr-adevar tin la tine. Nu e usor, dar o faci pentru binele tau, se merita fiecare efort.Nu poti spera ca va fi cel pe care l-ai cunoscut, pentru ca nu se va intampla. Tine minte ca cine te face sa plangi nu te merita... iar cel ce poate va merita, nu te va face niciodata sa plangi.

| Ruxyana a răspuns:

Crede-ma ca si eu am fost acum 2 saptamani in aceeasi situatie...crying...cred ca ii place de alta...alta explicatie nu-mi gasesc. cel putin asa s-a intamplat la mine.acum nu stiu daca si la tine s-a intamplat la fel...(eu m-am despartit de el...si crede-ma ca nici acum nu mi-am revenit...crying...intra pe idd meu roxyprincesss si o sa vb)...
de uitat nu poti sa-l uiti. te asigur... dar incearca sal intrebi de ce s-a schimbat fata de tine...trebuie sa existe o explicatie clara...happy... daca se compoarta tot asa despartete de el...de abia cand o sa te piarda o sa-si de-a seama cea pierdut...nu te chinui singura...crying...sincer ma doare inima ca suspini si esti trista din cauza lui...cred ca asta este cea mai mare durere pe care o poate avea cineva.sa iubesti iar persoana pe care o iubesti sa se poarte asa cum se poarta baiatul acela care te face sa suferi...
eu sincer npe baiatul la care tin si care m-a facut sa sufar ...il vad in fiecare zii la scl.deci mie imi este mai rau. uneori am momente cand fug la baie si plang...nu vreau sa fii ca mine... o plangacioasa. din cauza cui nu merita...esti o fata sufletista.si cand iubesti iubesti cu inima.:X:X...sunt foarte sigura ca sunt multi baietii care ar da orice ca sa te aiba la prietena...happy.
incearca sa stai mult in preajma prietenilor...eu asta fac.si crede-ma ca ajuta...

nu stiu daca ti-am fost de ajutor... sper sa vorbim pe mess... daca vrei:*:*... ceau:X:X

| rozalia25 a răspuns:

Lasand gluma la o parte... Mai intai mergi frumos la farmacie si i-ati un ceai de sunatoare ca sa te opresti din plans si sa te linistesti. Dormi putin, uita-te la o comedie, film funny, ceva. Si abia apoi dupa ce te-ai linistit ia problema si analizeaz-o la rece. Baiatul e un dobitoc si nu merita lacrimile tale. E plina lumea de baieti de treaba. Cu putina rabdare vei gasi unul! Bafta!

| Instinkt a răspuns:

Gaseste alinarea la prieteni

| Instinkt a răspuns:

Gaseste altul care sa te alina dc cu el nu a mers inseamna ca nu era pers potrivita

| Mihaic93 a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii e ca exista si alti baieti care ar putea tine la tine cu adevarat.sau chiar te-ar iubi! fa ceva care sa nu-ti mai aminteasca de el.ca tot incepuse scoala. poti cunoaste alti baieti la scoala sau pe altundeva.iesi cu prietenii.ai atatea chestii ca sa il poti uita! stiu ca nu vei avea chef, dar incearca!

| d33a_9154 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta si stiu cum e... da stii ce am facut happy...cand era sa'mi amintesc de el imi spune-am un sigur lucru De ce sa sufar dupa el. Poate ca el in momentu asta rade si pe distreaza cine stie poate pe seama mea ca sufar din cauza lui happy.si l-am scos din inima in cateva zice .depinde ca ma ajutat si o pietena fff buna happy...acum nu mai simt nic ptru el. fa si tu acceasi chestie iti va reusihappy. .si mai int cu alti da in grup happy...vezi u razi cu ei face-ti panarama. .si inca ceva... pune la status Catalin cand intri pe mess buzz laughing)). o sa-l doara .baietii sunt complicati happy...fi fata despteapta am incredere in tine happy...mai sunt baietii si inca cati care te vor pretui laughing)))e timpul sa te joci cu baietii laughing)).ai grija... te pup dulce :*:*:*

| sunt_fericita a răspuns:

Schimbate si tu fii mai indiferenta fata de el, fii fericita de cite ori il viezi chiar daca inima ti se rupe in 2. te inteleg insa crede-ma ca o sal afecteze mult faptul ca o sa fii mai indiferenta, deoarece indiferenta doare cel mai mult.de fapt tu stii...de ce te doere pe tine atit de mult sufletul? deoarece este indiferent fata de tine, nu-i asa? asa ca raspundei cu aceeasi moneda chiar daca doare...

| ramonna a răspuns:

Sa-l uiti nu cred ca ai nicio sansa mai ales ca spui ca-l iubesti enorm de mult. Daca vrei ca totul sa fie ca inainte singura ta sansa este sa cauti o vrajitoare, dar ai grija sa fie una buna... care stie sa ghiceasca (deci intai intereseaza-te) si ii spui despre prietenul tau. Si mai departe te descurci tu...

| ramonna a răspuns:

Ce tot suferiti atata dupa barbati? eu nu am suferit niciodata pana acum, mai ales ultima relatie care am avut-o cand m-am despartit de iubitul meu mi-a spus pe fata ca nu mai vrea sa fie cu mine... si nu am dat importanta, chiar nu mi-a pasat mi-am cautat imediat altul... ca doar baieti sunt destui.

| delphigab9 a răspuns:

Probabil primul lucru ar fi sa nu mai faci acele lucruri care le faceai cu el. din moment ce ai fost obisnuita sa faci anumite lucruri impreuna cu el este normal sa-ti aduci aminte si de el. si ar fi bine sa incerci sa faci ceea ce iti place cel mai mult.gandindu-te doar la el nu vei face decat sa inrautatesti situatia iar el din moment ce nu este acum alaturi de tine cand ai nevoie ar trebui sa te gandesti de 2 ori daca te iubeste cu adevarat. vorbele sunt frumoase si uneori te pot ameti insa faptele sunt mai grele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti uita la comanda un om pe care l-ai iubit, doar timpul va sterge durerea din suflet, e greu dar adevarat! Incearca sa gasesti pe cineva care sa te faca sa razi, nu sa plangi, in viata trebuie sa mergi razand, nu plangand! Succes!

| PrettyWoman a răspuns:

Cristina aceasta problema o am si eu si este aproximativ la fel, Numa faptul cu pupatul nu este la fel.Nu stiu daca la inceput imi zicea, am fost cu el de mai multe ori si il iubesc enorm, el acum nu ma mai baga in seama chiar daca iasa pafara cu prieteni mei.As vrea sa ma impac cu el dar cand ma gandec ca as putea suferi din nou zic ca mai bine ma mai gandesc. El si-a batut joc de mine, m-a facut sa plang ca nu ieseam afara, am incercat sa-l uit cu alti baieti dar crede-ma ca nu am putut su trecut cateva luni si eu inca il iubesc foarte mult! Eu cred ca il iubesti si nusuht cum as putea sa-ti zic sa-l uiti... uite daca vrei sa mai vorbim lasa-mi id tau! bafta...pup:*:*:*

| ovidiu2009 a răspuns:

Din cele spuse de tine. Gindeste-te daca merita sa suferi pentru cineva care nu merita dragostea ta. Pentruca garantez ca ai sa gasesti pe cineva care sa poata sa te vada asa cum esti tu si sa te iubeasca asa cum iubesti si tu. Sa stii daca nu ai suferi din dragoste inseamna ca nu ai iubi.Asa ca gindeste-te daca merita. Pentruca a iubi e omenesc, a uri e omenesc, a mintii e omenesc, alege bine cui merita sa ii dai toata dragostea ta. Dragostea se cistiga nu se da.