| anonim_4396 a întrebat:

Toti iubim. Unii mai putin, alti mai mult, alti aproape deloc.cat e de frumos sa iubesti si parca e ciudat cand ma gandesc ca dragostea care te ridica in culmile fericiri, tot ea te coboara in cele mai intunecate locuri. ma intreb oare de ce simt ca tot ce aveam bun, frumos, divin, curat. a disparut oadata cu ea...si acum parca ma simt fara speranta. ma simt ca si cum fericirea e un obiect pe care mi la luat ea si sunt sigur ca nu il voi mai avea niciodata.In ultimul timp am inceput sa traiesc cu sentimentul asta, de fapt sa ma impac cu ideea ca tot frumosul vietii mele a trecut.stiu ca nu ar trebui sa fie asa. dar ce pot face eu? eu care sunt un mic om coplesit de sentimente care ma ingroapa.am invatat ce inseamna bucuria langa ea.am invatat sa fiu fericit. apoi totul sa intunecat si o iarna polara a cuprins intreaga mea fiinta. Nu e vorba ca nu as vrea sa in cerc cu altcineva dar oare exista cineva care ma intelege? exista cineva dispus sa fie langa mine? din cate vad toti/toate fug de asa ceva.si din nou ma cufund in noapte, in iarna, in durere

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Finette esti o persoana speciala si apreciez ca inca mai exista persoane la fel ca tine care sa iubeasca cu sufletul curat. Dupa cum vezi lumea este din ce in ce mai rea si perversa, iubirea dispare incet incet, si nu pentru ca oamenii nu o au in suflet ci pentru ca nu vor sa o daruiasca.Este foarte greu atunci cand pierzi persoana iubita, dar daca ea a plecat de langa tine inseamna ca nu te apreciaza si nu te iubeste...Nu iti pierde speranta pentru ca in lumea asta atat de rece si cruda exista si o persoana care te cauta si care te iubeste, poate iti este foarte aproape si tu nu o observi. Timpul le rezolva pe toate.Iti doresc sa ai parte numai de iubire curata si sincera!

2 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Nu trebuie sa fii puternic sa treci peste asta, tot asa cum te-ai indragostit, poti sa si treci peste asta, cum? e simplu, trebuie sa vrei asta.

| DeeaMarry a răspuns:

Stiu, viata e grea. Doar cei puternici razbesc!
Sunt sigura ca o sa intalnesti pe altcineva care o sa te faca mai fericit decat ai fost cu ea.
"Atunci cand iti doresti ceva, intreg universul conspira la realizarea dorintei tale"(Paulo Coleho) Crede! Pentru ca asa e.