| anonim_4396 a întrebat:

Toti iubim. Unii mai putin, alti mai mult, alti aproape deloc.cat e de frumos sa iubesti si parca e ciudat cand ma gandesc ca dragostea care te ridica in culmile fericiri, tot ea te coboara in cele mai intunecate locuri. ma intreb oare de ce simt ca tot ce aveam bun, frumos, divin, curat. a disparut oadata cu ea...si acum parca ma simt fara speranta. ma simt ca si cum fericirea e un obiect pe care mi la luat ea si sunt sigur ca nu il voi mai avea niciodata.In ultimul timp am inceput sa traiesc cu sentimentul asta, de fapt sa ma impac cu ideea ca tot frumosul vietii mele a trecut.stiu ca nu ar trebui sa fie asa. dar ce pot face eu? eu care sunt un mic om coplesit de sentimente care ma ingroapa.am invatat ce inseamna bucuria langa ea.am invatat sa fiu fericit. apoi totul sa intunecat si o iarna polara a cuprins intreaga mea fiinta. Nu e vorba ca nu as vrea sa in cerc cu altcineva dar oare exista cineva care ma intelege? exista cineva dispus sa fie langa mine? din cate vad toti/toate fug de asa ceva.si din nou ma cufund in noapte, in iarna, in durere

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In cutia Pandorei a ramas speranta,nu uita...
Cand iubim sufletul nostru se dilata,inconjuram omul iubit cu el,il imbratisam,il idealizam,il vedem perfect si totul e minunat si mult mai mult de atat.
Cand pleaca,ne ramane rana,golul din suflet nu-l poate umple nimic,umblam pe drumuri umbre vaduve a fostei fericiri si plangem mut pe dinauntru,ca sa nu ne treaca drept nebuni ceilalti,pe dinafara.
Ti-ai pierdut echilibrul pierzandu-ti dragostea si o cauti iar,e normal sa te temi,rana e proaspata si daca se inchide,tot va ramane cicatricea.
Secretul consta in a invata sa traiesti cu ea,cu aceasta cicatrice.
Pasarea Phoenix nu a fost singura care a renascut din propria cenusa,toti o facem,cel putin o data in viata.
Acum e randul tau sa reinvii,sa depasesti durerea si sa ridici iar capul,chiar daca ai ochii inlacrimati.Ei vor intalni alti ochi,o privire noua,mirata la inceput,curioasa mai apoi,frumoasa,in final.
Si, minunea se va produce iar.
Sa crezi asta si sa speri!
In cutia Pandorei a ramas speranta, nu uita...happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarata varianta ca oricine are sufletul pereche, il are cine vrea (cine nu vrea ramane cuc) dar daca tu vrei pe cineva langa tine va veni acel moment mai incolo peste nu stiu cativa ani, zile sau ore.

| elena a răspuns:

Mai intai iubeste viata si apoi restul vin de la sine. Peste catva timp vei rade de cele ce ai scris acum si aici, pentru ca nu va fi acesta primul tau esec in dragoste.
Inteleg totusi, ca nu iti pare rau de ce s-a intamplat, pentru ca soliciti, sa zic asa "in direct", persoane care doresc sa fie langa tine si sa te inteleaga si dupa cum stii "dupa noapte vine zi" si intr-o zi soarele va iesi din nou si pe strada ta, dar ai grija ca atunci cand va apune, s-ar putea sa ai si tu o vina.Bafta!

| oanard174 a răspuns:

Da asa este,imi pare rau pentru tine,pentru mine si pentru toti cei ce trec prin asta, de fapt cine a trecut prin asta stiu despre ce vorbesti (stii cum e pana nu ai aceeasi buba nu stii cat de tare doare). soarta e tare cruda, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este, dar trebuie sa nu deznadajduesti.
Fiecare are soarta lui si sint sigur ca in curind iti vei gasi fericirea.Numai tu sa vrei. Poate ca nu te merita cea care a fost.Numai bine.