| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am disperata nevoie de voi toti! Daca am incercat sa o fac cu un baiat si ma refer la dragoste si a incercat sa o bage, dar sunt virgina si nu a intrat, dar a incercat...asta inseamna ca m-a dezvirginat? Nu a curs sange, dar ma durea, oricum nu a intrat deloc...si nu era protejat... ceva sanse sa nu mai fiu virgina/insarcinata chiar? Am nevoie de raspunsuri serioase!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te-a dezvirginata, deci nu mai esti virgina. daca nu ati folosit prezervativ, poti fi si insarcinata (risc mic, dar prezent daca erai in perioada fertila)

| TrixLove a răspuns (pentru Brigaela):

Pai totusi nu trebuie sa intre in vagin pentru a ramane insarcinata?

| Brigaela a răspuns (pentru TrixLove):

Nu. Am vazut o tanara insarcinata dupa ce partenerul ei ii ejaculase pe vulva. femeia nu avusese niciodata un contact sexual cu penetrare, deoarece avea himen intact (si nu era elastic). dar o data ajunsi in vecinatatea orificiului vaginal, spermatozoizii suint atrasi de mediul vaginal si migreaza in cateva secunde in vagin.

| mdany a răspuns:

Data viitoare documenteaza-te intainte sa faci o prostie pe care am mai citit-o pe site de vreo.20-30 de ori.Iar raspunsul este cam acelasi ca si al Brigaelei..deci nimic nou.

| DeeaMarry a răspuns:

Se presupune ca trebuia sa iei in calcul anumite "amanunte" destul de importante inainte. Trebuia sa te obisnuiesti cu gandul ca nu o sa mai fi virgina si, de asemenea, trebuia sa va protejati!
Probabil ca himenul mai e inca acolo, dar nu cred ca te mai poti numi virgina. Sunt slabe sanse sa ramai insarcinata.
Sper ca asta e prima si ultima prostie de genul asta pe care o faci!

| lover123 a răspuns:

Pai teoretic ar trebui sa mai fi daca nu a intrat.

| florinush09 a răspuns:

Pai si o fosta prietena de-a mea a fost virgina cand am facut prima data dragoste, ce sa iti zic si pe a durut-o, chiar plangea saraca dar am luat-o usor pana a intrat iar cand am scos penisul avem sange pe el ceace insmeamna ca am dezvriginat-o asta mi s-a intamplat de vreo 3 ori pana acum cu partenere diferite, deci daca nu ti-a curs sange insm.ca esti inca virgina si nici vorba de sarcina oricum poti verifica cu un test de sarcina peste vreo 2 saptamani ca sa dormi linistia...ps nici eu nu am folosit prezervativ la primul contact abia apoi mi-l-am pus