| anonim_4396 a întrebat:

TPU...am nevoie de voi, de sfaturi ca nu stiu ce sa ma mai fac.De 1 an sunt cu un baiat, el 28 eu 19, el e in italia ne vedem destul de rar dar in schimb vorbim pe internet in fiecare zii. El e foarte gelos, sau obsedat mai bine spus, ma tine mai gata sechestrata, nu am voie sa merg niciunde, doar la scoala si acasa, abia e de acord sa ma duc la tatal meu(mentionez ca stau in chirie si el ma intretine), gaseste motive de cearta din orice, am ajuns incetul cu incetul sa il urasc, desi l-am iubit fff mult...in seara asta a vazut ca mi-am facut unghiile cu lac roz, si mi-a zis ca merg la bara? sau? si a iesit na mai vorbit cu mine, m-am saturat sa stau doar in casa am nevoie de putina liberatae, vreau sa ma despart de el dar imi e frica, pentru ca ma amenintat ca daca ii gresesc cu ceva ma bate,. etc. vreau sa il fac pe el sa vrea sa ne despartim,(vreau sa va zic ca eu am pe cineva de 2 saptamani si se comporta cu mine fff frumos dar imi e frica sa ii spun ca am pe altcineva, mie teama de ce s-ar intampla, ce miar face si mie si lui :-s)va rog sa ma ajutati! va multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, te-ai gandit cam ce viitor vei avea cu un asemenea om? E in Italia si te tine ca si sechestrata, in Romania.Realizezi cam cum va fi cand vei fi langa el? Sunt convinsa ca te iubeste si face toate astea doar de frica sa nu te piarda, dar se pare ca de ce i-a fost frica nu a scapat. Dragostea voastra s-a sfarsit, ia-ti frumos lucrurile si intoarce-te acasa la tatal tau cat mai repede cu putinta.Nu esti copil, ai 19 ani si sclavia a fost abolita! Nu te mai lasa manevrata de doua amenintari, aici nu mai e vorba de dragoste, e clar ca tie doar frica de el ti-a mai ramas.Ai un tata, exista politie, nu esti chiar singura pe lume.Platesti un pret mult prea mare si iti complici viata singura!

4 răspunsuri:
| Fantasy a răspuns:

Dupa ce te desparti de el nu mai are cum sa te bata mai ales daca e in Italia laughing si pleaca din apartament si du-te inapoi la taicato sau cumparati unu

| Ad1das a răspuns:

Buna.pai in primul rand el nu te mai iubeste si e clar ca nici tu.happy
paraseste apartamentul in care stai, intoarce-te la tatal tau si lasa-l in plata domnului de fraierhappy.si tu ai procedat gresit pentru ca te-ai incurcat cu altu`happy si se poate ca si el sa fie la fel sau sa nu iti placa.si atunci ce o sa faci?
si eu am un an si de cand sunt intr-o relatie cu un baiat cara sta tot in Italia dar se poarta ft frumos cu mine si el ma indeamna sa ma duc la petreceri, cluburi sa ies afara.etchappy

| Alina_2365 a răspuns:

Doamne ce oameni pe planeta asta. Explica-i ca te-ai saturat sa fii sclava lui, ca nu mai esti un copil de 2 ani sa te controleze cineva. Nu poti sta cu cineva pe care il urasti. Nu iti face bine tie! Sau mai e o solutie ca sa-l indepartezi de tine... Poarte-te urat cu el, nu-l mai alinta, nu mai vb cu el 1-2 zile la telefon/pe mess. N-ai dc sa-ti fie frica de el ca te bate, sunteti iubiti nu el e tatal tau si tu fiica sa faci ce`ti zice el straight face! Sper ca te`ai ajutat >; d

| alexutzika a răspuns:

Hei uite nu merita.cf el se numeste prostie n-are nici.un rept asupra ta spune-i verde in fata ce crezi si ec simti fal in asa fel incat sa inteleaga ca exagereaza care e problema c lacul roz asta ins bara pentru in capul lui. daca baiatul respectiv te apreciaza la adv valoare lupta pentru el si ofera-i acelasi lucru n il minti c n o sa fie bine stiu din propria exp...Multa Bafta.si n te lasa prada amenintarilor lui fii mai puternica demonstreaza.i c esti cineva