| stefan31 a întrebat:

Aveti vreo fobie? Care? A mea este cea de paianjeni, doar atunci cand vad un paianjen din acela mic ma mananca tot corpul ca si cand s-ar plimba pe mine si tot ce vad asociez cu ei.

Răspuns Câştigător
| dynasmile21 a răspuns:

Buna big grin
Eu am inca din copilarie melisofobie, adica imi este frica de albine. Mai am o fobie, care nu stiu cum se numeste in termeni medicali insa imi este frica de spitalele din Romania laughing Sincer tin minte ca a trebuit sa ma duc la spital sa imi fac niste analize si cat timp am stat in sala de asteptare am facut un atac de panica, dar am fost si in strainatate la spitale si nu am avut nici un fel de problema. Am sesizat ca aici mi s-a declansat atacul din cauza ca era multa mizerie si peretii parca picau pe mine si simteam cum microbii si bolile imi invadeaza organismul.

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Întunericul atunci când sunt singură.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Şi eu am o problema tot cu paianjenii. E mai ciudat la mine. Când văd un paianjen simt o durere deasupra bazinului.

| DennyxD a răspuns:

Stii... poate ma crezi ciudata... dar mie chiar imi plac paianjeniilove struck mai ales"Spate Alb".
In fine... mie imi este frica oarecum de intunerik:-s sigh si de lifuri x(

| Alisa a răspuns:

Cea de gandaci.

| LoLo a răspuns:

Buna

cand eram mica imi era foarte frica de paienjeni

nu ii suportam de loc

dar acum cand am crescut pot sa spun ca nu imi mai este frica de nimic

:*

| simona_6231 a răspuns:

Eu am claustrofobie, nu suport sa stau in spati i inchisestraight face...si mai aveam inainte fobie de lifturilaughing acum mi-a mai trecut.

| Maia a răspuns:

Eu am fobie de soareci si implicit sobolani straight face! Cand vad un soarece/sobolan incep sa tremur, sa plang, parca-mi ies din fire.Si asta datorita faptului ca atunci cand eram mica am fost la tara si am avut parte de o gluma poasta din partea unei persoane, atunci cand am vazut soarecele am lesinat straight face! Ironia sortii face ca am 3 hamsteri si nu-mi este frica de ei, ii ingrijesc, ii tin in mana laughing) dar de soaceri/sobolani imi este foarte frica si cred ca frica se datoreaza intamplarii din trecut straight face!

| Just kidding a răspuns:

Asa si eu laughing si mai am o fobie de ape mari, tot timpu imi imaginez ca is in mijlocul unui ocean singura :-s

| CatalinaMarina a răspuns:

Da am fobie de lifturi, de clovni(cand ii vad tremur toata si uneori incep sa plang) si de locurile mici si inchise, si de aglomeratie(pentru ca acum 5 ani m-am pierdut in aglomeratie de mama).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am frica de înălțimebig grin

| AlexxDeeDee a răspuns:

Am si eu o fobie, sau chiar mai multe... Dar prima ar fi de straini, apoi mai am una de spatii mari.

| demilovatobianca a răspuns:

Dai cu sprei de paianjeni si gata.parerea mea