| keely a întrebat:

TPU, am o problema, de cateva zile m-am certat cu iubitul meu dar dintr-o prostie. M-am suparat pe el de atunci vorbim prea putin, imi spune ca ma iubeste dar astazi mi-a spus ca se muta la munte, vrea sa plece. mi-a spus ca are motivele lui si ca nu poate sa imi spuna, eu i-am spus ca nu mai sunt suparata pe el ca mi-a trecut.Nici el nu pare sa aiba nimic dar nu stiu, a zis ca pleaca definitivcrying ce o fi cu el? Fratele sau mi-a spus ca toata ziua e suparat, ca probabil pe mine, dar el imi spune ca nu e suparat ca totul o sa fie ca inainte, dar de ce imi face una ca asta? sa plece? crying

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Te-ai gandit ca poate are si el alte probleme? Crede-ma ca nu tu esti prioritara in viata lui, chiar daca esti o persoana foarte importanta. Nu cred ca el vrea sa-ti faca una ca asta, dar poate nu are de ales. Trebuie sa te gandesti si la el si in aceste momente, mai ales in aceste momente, sa-i fi alaturi. Incearca sa-l sustii si sa-i spui ca totul va fi bine.

| MariiLetz a răspuns:

Probabil are probleme familiale...as zice sa il uiti si sa treci mai departe. Relatiile la distanta nu merg din pacate sad

| ray_1368 a răspuns:

De ce sa nu mearga relatiile la dinstanta? asa vrei tu sa zici da nu e mereu asa... Uite eu zic sa incerci sa vorbesti cu el sa vezi de ce se muta, pana la urma tot o sa iti zica si daca e pentru ca v'ati certat o sa se razandeasca...

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ray_1368):

Nu merg relatile la distanta. O vezi odata la juma de an sau la cateva luni? chiar si din 2 in 2 saptamani daca o vezi ce e aia? Trebe zilnic sa va vedeti sa mai discutati va plimbati daca e sa fiti impreuna, altfel nu poti zice ca esti de 2 ani cu ea pentru ca in aia 2 ani, cumulat, tu poate nu ai fost decat 1 saptamana impreuna cu ea. Nu tine, pur si simplu nu tine

| ray_1368 a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Uite...situatia mea.O sa fie in alt oras dar o sa ne vedem in fiecare weekend si in vacante in fiecare zi.deci...de ce nu ar merge, eu zic ca otul e posibil daca e vointa si iubire adevarata

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ray_1368):

Nu merge. O sa fie in compania altor fete si o sa fie o presiune psihica, daca esti in oras stie ca te poate vedea si sai treaca gandurile de inselat, asa fiind luni marti miercuri si stie ca te vede numa sambata a zice ca un sarut nevinovat nu conteaza si tot asa, sa nu vorbim dacai place sa bee si mai merge la o petrecere cu fete bete si vulnerabile...