| Natty1403 a întrebat:

TPU, am o problema si nu stiu ce sa fac.
Ieri seara, iubitul meu a dat o mini petrecere cu varul lui si inca 3 prieteni de ai lor pe care ii cunosc si eu. Si unu din ei sa dadea la mine, dar stiam ca era beat, si il luam la misto la tot ce zicea. Si cand era beat, zicea ca vrea sa ne vedem si ca se supara daca nu ne vedem, iar urmatoarea zi, cand era treaz treaz, tot a vrut sa ne vedem.
Eu am zis ok, ma gandeam ca vr sa vorbim de faza din seara aia. Si nu stiam nicinul unde sa ne vedem, dar cand m-a ghidat cu drumul, m-a ghudat la el acasa. Ca sta la casa, la cateva strazi distanta de iubitul meu. Si cand am ajuns la el, a inceput sa se dea la mine. Voia sa ma sarute, dar il respingeam. Pe moment, simteam un fel de adrenalina, dar nu m-am lasat dusa de asta. L am respins si i am zis ca nu pot ca sunt cu iubitul meu si nu pot sa fac asta. Si i am zis ca si el are prietena. Ca are prietena. Dupa s-a pregatit ca sa mergem la iubitul meu si varusu, si dupa iar incepuse sa se dea la mine. M a luat de talie, si m-a pupat putin, dar m-am tras. M a mai pupat pe obraz. Si mi-a zis la sfarsit ca daca nu era gagicamiu nu eram asa respingatoare si ca ma las greu.
Si acum nu stiu ce sa fac. Sincer. Sa i zic prietenului meu sau nu? Chiar am vorbit cu el pe tema spusului, si mi-a spus ca mai bine ii spun eu cand ak ceva de zis, decat sa afle de la altcineva. Si ii spusesem si de faza din seara in care se imbatase prietrnul lui si voia sa l bata, da i am zis sa l lase ca era beat. Gen, era tarziu cand am vorbit despre asta. Si a zis ca daca se mai da la mine cand e treaz, il bate.
Nici nu stiu cum sa ma simt... daca sa ma simt prost sau nu...
Nici nu stiu daca asta se cheama ca l am inselat sau nu.
Credeti ca o sa de desparta de mine? Sau ca o sa inteleaga situatia?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BadAngel3 a răspuns:

Greseala ta a fost ca te-ai dus acasa la acel tip, cand tu nu aveai ce cauta acolo din moment ce stiai ca se da la tine. Trebuia sa stabiliti impreuna un alt loc in care sa va intalniti, de preferat intr-un loc cat mai public.
Intr-o relatie trebuie sa existe comunicare si incredere, printre multe altele. Ca prin urmare, nu astepta ca iubitul tau sa afle de la altcineva mai devreme sau mai tarziu si sa se creeze orice tevatura neplacuta intre voi. Il tragi deoparte si ii explici cu calm cum sta situatia. Il rogi sa nu se lege de respectivul individ, caci tu oricum nu ai sa te mai intalnesti cu el, nici macar nu o sa il bagi in seama pe retelele de socializare ( cel mai bine e sa il blochezi ) si tu nu vrei ca el ( iubitul tau ) sa intre in probleme.

Nu inseamna ca l-ai inselat, doar ca trebuie sa intelegi ca tu nu aveai ce cauta la acel tip.
Daca el te iubeste, atunci o sa inteleaga situatia.

| GL757W a răspuns:

In primul rand daca tii la iubitul tau nu ai ce cauta la acel individ, incearca sa rezolv problema in mod elegant si nu te mai intalni cu repectivul, dispari din peisaj o perioada, blocheazai telefonul, Facebook etc.