| Babbe a întrebat:

TPU aseara am facut o cu prietenul meu pentru prima data, mi a curs sange dar nu destul, nu am folosit prezervativ, pr meu mi a zis ca nici nu a avut cand sa ej in mine, deoarece nu a durat mult m-a durut si l-am dat laoparte exista vreun risc?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin nu destul sange, tinand cont ca majoritatea femeilor pierd 1-2 picaturi de sange cat un bob de mazare. Tinand cont ca ai fost virgina si ca nu a ejaculat, riscul este de cam 30%.

| Ririru a răspuns:

Nu era mai bine, sa fi fata desteapta, si sa te informezi tu singurica inainte de a face pasul asta?

Da, risc exista, si e destul.

| katy a răspuns:

Exista.poate ai noroc si scapi avand in vedere ca nu a ejaculat in tine, data viitoare fii mai precauta si nu mai fa neprotejat

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu,nu există un risc pentru că nu a ejaculat.Dar din alt punct de vedere, dacă are SIDA de exemplu...destul de probabil.Ca să nu te mai doară nu mai sta încordată. Aici ține și de skillu` lui...

| KissSummer a răspuns:

Pai daca ai zis ca nu a ejaculat in tine. nu cred. dar orc feriti`va de boli. daca iti v-a intarzia menstruatia ar fi mai ok sa faci un test pentru orice eventualitate. presp ca esti minora. off. din aceasta cauza nu trebuie sa va incepeti viata sexuala de la o varsta frageda. pentru ca nu stiti cum sa procedati.

bafta.:*

| VanessaKISS a răspuns:

Vre.un risc da. ai grije ce faci pregateste-te pentru un bebe

am glumit deci poate ai ramas poate nu.i sigur

| nikol1 a răspuns:

Risc exista, acum ca este mare sau mic nu conteaza, totul tine de perioada fertila, cu cat te aprop de perioada fertila cu atat riscul este mai mare, chiar daca nu a ej in tine poti ramane gravida, deoarece si in lichidul spermatic se afla spermatozoizi (nu asa multi ca la ejaculare), si este nevoie decat de unul singur ca sa se nasca un bebe, ...la baieti este treaba cu urinatu dupa, la fete nu. nu iti imagina ca trebuie sa curga o galeata de sange, iti curge foarte putin, alte fete l primul contact nu sangereaza deloc, altele nu au durei etc...dar ca sa fi sigura ca nu ai ramas fa un test de sarcina sau da fuguta la un medic. mai bine previ decat sa trateziwinking

| iuby a răspuns:

Eu cand mi-am inceput viata sexuala nu am facut-o cu prezervativ, si niciodata nu o fac cu prietenul meu cu prezervativ deoarece el are grija si niciodata nu ma avut probleme... daca el stie sa se controleze nu te teme, insa daca vezi ca nu iti vine perioada regulat fa-ti un test! dar e ceva care nu imi place.nu te-a tratat ca pe o virgina, el fiind obisnuit cu alte fete. spune-i ca trebuie sa te ia incet mai ales primele dati deoarece durerea este mare, daca e finutz o sa iti placa! bafta

| Cory_1336 a răspuns:

Nu cred. daca nu si-a dat drumul

| NOname12212 a răspuns:

Risc cam 20% du-te da doctor si fa un control...

| dafna a răspuns:

Mereu exista un risc la sex neprotejat. Poate exista si picatura placerii inainte de ejaculare in care sunt destul spermatozoizi cat sa fecundeze un ovul, mereu exista cele pana la 48 de ore timp in care pot rezista, asa ca daca nu aveai ovulatia azi ci maine, pot fecunda si maine, mereu poate exista ovulatie spontana.
Ai grija pe viitor si nu iti mai asuma riscuri gratuite.

| Epurean a răspuns:

Nu cred. Daca nu a ejaculat, nu exista risc.Plus de asta mai conteaza si daca erati in perioada fertila. Oricum pe viitor ar fi bine sa folositi prezervativul, iar dupa ce intretii relatii de acest gen, e bine sa urinezi si sa te speli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, iar prietenul asta al tau nici de-al naibii sa nu se informeze.
Ce-s asa scumpe? 8 lei? Mai bine suporta prezervativul ala 20 de minute decat un copil toata viata tu!
In timpul actului sexual, el elibereaza un lichid cu rol de lubrifiere numit lichid pre-ejaculator care contine spermatozoizi, fara sa simta. Este nevoie de unul singura ca vei avea surprize cu ochi.
In concluzie, metoda ejacularii in afara nu e safe 100%.

| RappaDanny a răspuns:

Tu ai specificat ca a ejaculat in tine, atunci da Risc exista, inca foarte mare sa ramai insarcinata.
Daca te-a durut cand te-a patruns, si spui ca l-ai dat la o parte na avut timp sa ejaculeze in tine, atunci nu exista risc.
Pote nu ai specificat corect, oricum eu ti-am explicat ambele parti. Sper doar sa va fie bine.