| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu si la mine a fost pentru prima data (eram virgina ). am folosit prezervativ de la durex si din cate stim noi nu s`a rupt. problema este ca atunci seara mi-a curs sange. si a 2a zi la fel. exista vreun risc sa raman insarcinata? multumesc

13 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Este normal sa iti curga sange. Himenul tau a fost rupt, deci nu mai esti virgina. Dar daca ati facut sex cu prezervativ, iar acesta nu s-a rupt, nu ai cum sa fii insarcinata.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Nu,nu ai ramas insarcinata, e ceva normal dupa ce o faci sa iti curga sange, deoarece s-a rupt himenul.Stai linistita:*

| benga94 a răspuns:

Nu ai nici o treaba cu faza ca ai ramas insarcinata, toata treaba cind ramai e atunci cind faci neprotejat si scapa vreo picatura in tine, eu fac neprotejat de vreo 3 ani si nu a ramas iubita mea niciodata insarcinata, faci fara prezervativ si cind simnte el ca isi da drumu puneti prezervativul si finalizati, acum depinde de simnturile lui sunt cite unii care nu poate sa faca asta.

| Alison95 a răspuns:

Nu exista nici un risc, nu te stresa, este normal sa iti mai curga sange. S-ar putea si la al doilea act sa iti curga

de curiozitate, te-a durut, cum a fost?

| ioanalarysa a răspuns (pentru Alison95):

A durut putin la inceput

| Gg26 a răspuns:

Nu. Dar din cate stiu eu, dupa prima partida trebuie sa mai astepti 2-3 zile sa se faca totul bine. Nu nu exista niciun risc :d

| Vlad327 a răspuns:

Nicio sansa sa ramai insarcinata daca nu s-a rupt prezervativul.Iti curge sange pentru ca s-a rupt himenul.

| olaa a răspuns:

Nu! Ti-a curs sange pentru ca erai virgina si s-a rupt himenul! Nu este nici un risc sa ramai!:*fii fara grija

| ioanalarysa a răspuns (pentru olaa):

Dar mi-a curs si a 2a zi sange. si ma durea si capu si burta. cum imi dau seama daca sunt insarcinata? :d :*

| Azµre a răspuns (pentru ioanalarysa):

Câți ani ai domnișoară? Te rog să-mi spui dacă vrei să te ajut... Ar fi bine să faci un consult.

| ioanalarysa a răspuns (pentru Azµre):

17 happy

| Azµre a răspuns (pentru ioanalarysa):

Of of vezi că îți dau un privat și discutăm acolo

| Azµre a răspuns (pentru ioanalarysa):

Pot fi multe explicații, așa cum spun și userii de mai sus, fie trece de la sine, fie e normal, și așa mai departe. Fiecare organism reacționează într-un anumit fel. Dar pot apărea și complicații, lipsa lubrifierii din timpul actului, actul în sine unul mai dur sau pur și simplu partenerul avea penisul lung sai mic și gros... dacă nu ești destul de lubrifiată și relaxată pot apărea microfisuri ale peretelui vaginal care poate duce la sângerări, dureri, usturime și așa mai departe de aceea este bine după ce îți începi viața sexuală să consulți un medic.