| Naomi16 a întrebat:

TPU. funda:*:*. imi place de un baiat de la mine din liceu numai ca el este combinat cu o fata pe care eu nu o suport deloc! cum as putea sa-i atrag atentia sau ceva? (stiu ca multi zic nu te baza pe vise, dar l-am visat vineri seara cum era cu mine in parc, oare are vreo semnificatie?) fundaaaaa:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, te inteleg perfect laughing. Si mie imi place de unu din liceu si l-am visat.
Sti ce ma gandeam eu acum cateva zile cand eram extra nervoasa ca nu era cu mine laughing, ceva de genu puneam eu la cale prin cea mai logica teorie pentru mine : Ce fata ar suporta ca prietenul ei mult iubit sa se sarute cu alta, sincer nici una, adica pe mine m-ar enerva la culmea si i-as zice " next ". Deci, acum ramane practica. happy
Dar asta ar putea arata cam naspa pentru unii. Nu-i nimic e si varianta doi, te imprietenesti cu baiatul respectiv, sa fiti cei mai buni prieteni, sa radeti sa glumiti, sa va uitati la filme impreuna sub pretextu ca sunteti " doar " prieteni. Iti spun ca aia o sa se crizeze ca naiba si o sa faca crize de gelozie, si cui ii plac crizele de gelozie? Cam nimanui, nu laughing. Si tu vei fi ingerasu cel bun si intelegator care il vei sprijini. Si asa se infiripa ceva.
Noroc.

1 răspuns:
| RedGuy a răspuns:

Il visezi doar pentru ca te gandesti prea mult la el, creierul prin faptul ca te gandesti mult la acea persoana automat memoreaza acel lucru si chiar cand dormi creierul va continua cu ceea ce tu "l-ai invatat".Cum sa ii atragi atentia...pur si simplu zambestei cand il vezi, aruncai cate o privire si daca si el iti zambeste si te priveste mai des inseamna ca a primit "mesajul" atunci e timpul sa ii zici macar un "Buna!" si restul trebuie sa il lasi pe el sa faca. Daca intr-adevar este interesat atunci el va fi cel ce va "actiona".