| Marius22222222222 a întrebat:

TPU sper ca nu o sa luati la misto ce zic: nu inteleg efectiv de ce nu am noroc in relatii. Muma padurii nu sunt, ma comport normal, stau destul de bine pana si financiar. Efectiv zici ca e vreun blestem sa raman singur pe veci((

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AMC2551 a răspuns:

Nu a venit momentul tau. Trebuie sa ai rabdare si sa astepti sa apara o femeie potrivita. Degeaba cauti si esti disperat, tu acum cauti din disperare sa nu fii singur, dar poate nu a venit acel moment in care sa gasesti persoana potrivita.

Da stiu, esti frustrat, te simti singur, ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti si cu cine sa te simti liber, dar nu e acum momentul tau.

Dupa ultima relatie am fost singura 3 ani, si eu credeam ca nu se lipeste nimeni de mine si era foarte frustrara si cautam pe Tinder in disperare si gaseam doar disperati de sex si atat. Pana acum 5 luni cand efectiv am intalnit un baiat dragut si incet incet a inflorit ceva intre noi.

Ai rabadare, in momentul in care nu o sa te astepti o sa apara cineva im viata ta. Nu este vina ta, nu este vina aspectului tau fizic, nu este vina nimanui.

Poate o sa dureze 1 luna, sau 1 an, dar cand o sa gasesti o femeie minunata, o sa fii fericit si nici o sa-ti amintesti de aceasta perioada. Acest gol din sufletul tau nu poate umplut de orice femeie, ci de o anumita femeie pe care o vei intalni la un moment potrivit pentru amandoi!

Nu fi disperat, disperarea asta te face sa te gandesti mereu la asta, te face sa vrei tot mai mult si sa iti pierzi speranta. Te gandesti ca nu ai noroc, ca poate nu arati sufiecient de bine, dar fii sigur ca nu asta este motivul.

Ai rabdare si o sa vezi ca intr-o o sa fii foarte fericit si implinit, RABDAREA este cheia.

42 răspunsuri:
| Tehno21 a răspuns (pentru Andreea_Deea_1999_quMo):

Dai Instagram?

| Marius22222222222 explică (pentru Sofer):

Probabil. Dar va veni si ziua aia

| LoveSleep a răspuns:

Numai eu sunt curios ce lucrează de tot zice că câștigă bine?

| Marius22222222222 explică (pentru LoveSleep):

Hia ca sa nu mai fii Asa curios. Sunt bucatar la un restaurant renumit in Italia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că trebuie să te gândești la blestem, deocamdată. Poate că ești subiectiv. încearcă să faci teste de personalitate să vezi ce îți lipsește. Câți ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ai numai grijă să nu le cocoloșești prea mult. Eu am făcut greșeala asta cu o fată foarte simpatică și cred că mă urăște. S-a îndrăgostit de un prost, care și-a și bătut joc de ea, și singura explicație pe care o găsesc este aceea că el nu se purta cu ea ca și când ar fi invalidă și ar avea nevoie de ajutor tot timpul. Nu este nici mai deștept, nici mai frumos de cât mine. (sunt conștient că nu sunt mister frumusețe și nici mister inteligență, dar am note mari la școală și consider că am cât trebuie din amândouă). Nici să o bați sau să țipi la ea nu trebuie, dar nici ca mine.

| Marius22222222222 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit. Am o varsta totusi. Nu sunt ca pustanii din ziua de azi. Unii sunt mai prosti ca noaptea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu asta voiam să spun. Trebuie să ai grijă să nu cazi în extreme.

| Digikey a răspuns:

Italiencele nu prea se uita la straini decat daca sunt disperate si foarte urate. Poate vreo peruanca sau negresa sa se uite la tine.
Daca mai reduci putin standardele dupa care te ghidezi poate o sa reusesti sa-ti gasesti sufletul pereche.

| Marius22222222222 explică (pentru Digikey):

Vorbesti fara sa ai habar.

| Panamax a răspuns:

Uita-te in oglinda, mai spala husa la canapeaua aia de la poza de la profil si las-o mai moale cu :
https://www.tpu.ro/......ica-funda/